Horoskopy

STRELEC

23. 11. - 21. 12.
  • Vládnuca planéta: Jupiter
  • Typ: športovec, dobrodruh, pokrytec
  • Postava: urastená postava so sklonom k tučnote, impozantný zovňajšok, silné ruky, športový typ, vysoké, klenuté čelo
  • Šťastný deň: štvrtok
  • Významné osobnosti v znamení Strelca: Nostradamus, Walt Disney, Mark Twain, Tina Turner, Miloš Forman, Steven Spielberg
  • Vhodné povolania: tlmočník, veľvyslanec, cestovateľ, letec, moreplavec, sprievodca, učiteľ telocviku, inštruktor, chovateľ koní
  • Vhodní partneri: Lev, Baran, Váhy

Zdravie
Všetci Strelci sa spravidla tešia dobrému zdraviu. Môže sa ale stať, že vplyvom prepracovania precenia svoje sily, čo môže mať za následok zdravotné ťažkosti. Ako prevencia proti chorobám pomáha Strelcom častý pobyt v prírode, šport a pohyb. K najcitlivejším miestam patria dolné končatiny, hlavne kĺby.

POZNÁTE ICH? AJ ONI SA NARODILI V TOMTO ZNAMENÍ...
 
Častejšie ako u iných znamení sa u nich prejavujú i deformácie svalov a bolesti chrbta, citlivo reagujú na ochorenie dýchacích ciest. Časté sa u nich vyskytujú alergie, senná nádcha a astma. Podľa štatistík, ľudia tohto znamenia najviac umierajú na nehody či úrazy a mozgové príhody.

Charakteristika
Strelec prislúcha taktiež mytologickej postave kentaura, napoly zviera a napoly človek. To naznačuje, že toto znamenie v sebe spája zvieracie vlastnosti - silu a pohyb, a ľudské vlastnosti - chápanie a vedomie.

Povaha Strelcov sa vyznačuje predovšetkým optimizmom a duchovnosťou. Radi nad niečím hĺbajú, filozofujú a tiež radi vyjadrujú svoj názor na rôzne životné témy. V ich srdci je hlboká túžba preskúmať a pochopiť život. Strelci sú zdrojom neobyčajnej aktivity, činorodosti a temperamentu. Sú vášnivými bojovníkmi za právo a mravnú čistotu. Lipnú na tradíciách a starožitnostiach, sú vášnivými zberateľmi.

Zbierajú knihy, viečka z pivových fliaš, hracie hodiny, staré listy, .. Sú úprimní, nadšení, veľkomyselní, optimistickí, so zmyslom pre humor a vtip. Na druhej strane môžu byť vystatovační, povýšeneckí, radoreční, preháňajúci, impulzívni, neopatrní, arogantní, s nedostatkom taktu a diplomacie. Sú to dobrodruhovia a hľadači pravdy. Konajú dobro pre dobro. Strelci sú dôverčiví, dobromyseľní a nevedia, čo je to zášť.

Pretvárka a lži v akejkoľvek forme ich odpudzuje. Pôsobia veľmi sebaisto, sú to veční idealisti a opovrhujú konvenciami. Chovajú sa prívetivo a zdvorilo, no často pôsobia i drzo a nepríjemne vďaka svojej otvorenosti. Ich zápornou stránkou je nedostatok rozhodnosti. Majú prorockú žilu, preto sa v osobnom živote často môžu spoľahnúť na svoj vnútorný hlas. Nadovšetko milujú pokoj a pohodlie. Radi športujú a chodia na túry, majú veľmi radi zvieratá a prírodu.

zisti aké si znamenie

Súvisiace články

Čítaj viac