Horoskopy

VÁHY

23. 9. - 23. 10.
  • Vládnuca planéta: Venuša
  • Typ: typ umelca, vyrovnaný človek milujúci život, diplomat
  • Postava: príjemný, sympatický zovňajšok, pekná postava, umelecké ruky, malé nohy, jemne formované pery
  • Šťastný deň: piatok
  • Významné osobnosti v znamení Váhy: Mahatma Gándhí, John Lennon, Margaret Thatcherová, Martina Navrátilová, Václav Havel
  • Vhodné povolania: výtvarník, aranžér, maskér, kaderník, politik, právnik, notár, diplomat
  • Vhodní partneri: Lev, Strelec, Váhy, Vodnár, Blíženci  

Zdravie
Ľudia Váhy by si mali uvedomiť, že obzvlášť citlivo reagujú na telesno-duševnú nerovnováhu a len určitú dobu dokážu znášať stres a disharmóniu. Váhy by si viac než iné znamenia mali dať pozor na zvýšenú konzumáciu alkoholu. K ich najcitlivejším miestam patria ľadviny, často sa môžu vyskytnúť i bolesti chrbtice, u žien menštruačné problémy.

POZNÁTE ICH? AJ ONI SA NARODILI V TOMTO ZNAMENÍ...
Títo ľudia by sa mali vyhýbať užívaniu väčšieho množstva liekov a chemických prípravkov, mali by športovať, aby sa dostatočne duševne i fyzicky uvoľnili, vhodné by pre nich boli i masáže a pravidelný pobyt v prírode. Podľa štatistík, ľudia tohto znamenia najviac umierajú na mozgové príhody a rakovinu pľúc.

Charakteristika
Váhy sú jediným znamením zverokruhu, ktoré pomenováva vec. Ostatné znamenia majú zvieracie alebo ľudské názvy a v tomto spočíva charakter ľudí narodených vo Váhach. Symbol Váh predstavuje rovnováhu, spravodlivosť, idealizmus a krásu. V povahe Váh sa v túžbe po skutočnej pravde a presnej rovnováhe objavujú dva protiklady - láskavosť a túžba po harmónii na jednej strane, no na strane druhej je to tvrdohlavosť, nerozhodnosť a hádavosť. Jedná sa o očarujúce osobnosti, ktoré disponujú výrazným šarmom a eleganciou.

U týchto ľudí stojí v popredí extrémna túžba po harmónii, čomu sa podriaďuje aj celý ich charakter, preto obvykle bývajú diplomatickí, nestranní, tolerantní, prispôsobiví a vnímaví k ostatným bytostiam. Sú majstrami v hľadaní kompromisov. Bývajú ctižiadostiví, intuitívni s dobrou pozorovacou schopnosťou. Desia ich predsudky, nedbalosť, nespravodlivé obvinenia a slepá viera. Neznášajú nevraživé hádky a dusnú atmosféru, preto negatívne pocity radšej potlačia ako by mali niekoho zraniť.

Len s ťažkosťami povedia to, čo si v skutočnosti myslia. Aj keď sú Váhy rodení plánovači, svoje ciele málokedy dosahujú sami, obvykle im k tomu vždy niekto výrazne pomáha. Ich sila je v tom, že si vedia získať mnoho priateľov a dôležitých spoločenských kontaktov, ktoré im napomáhajú v kariére.

Peniaze pre nich veľa neznamenajú, sú skôr založení sociálne, sú otvorení a priami, nesmierne vnímaví, vedia sa vcítiť do situácie druhých ľudí, šikovne riešiť rozpory a zmierňovať napäté situácie. Radi šíria okolo seba pokoj a harmóniu. Vedia vychutnávať nádheru prírody, zurčanie potôčika, spev vtákov, pôvab pohybu, jasné tóny, živé farby aj dráždivú zmyselnosť tela.

zisti aké si znamenie

Súvisiace články

Čítaj viac