Horoskopy

VODNÁR

21. 1. - 18. 2.
  • Vládnuca planéta: Saturn
  • Typ: príťažlivý, priateľský, reformátor
  • Postava: plnoštíhla, súmerná, impozantný zovňajšok, klenuté čelo
  • Šťastný deň: piatok
  • Významné osobnosti v znamení Vodnára: Christian Dior, Thomas Edison, Abrahám Lincoln, Wolfgang Amadeus Mozar, Jan Werich
  • Vhodné povolania: inžinier, informatik, meteorológ, vedecký pracovník, technik, psychológ, vychovávateľ, učiteľ, rečník, novinár
  • Vhodní partneri: Vodnár, Baran, Blíženci, Váhy, Strelec

Zdravie
Vyvážená strava, pobyt na čerstvom vzduchu a dostatočný spánok pomáha Vodnárom posilniť ich odolnosť voči chorobám. U Vodnárov je zvýšené riziko vysokého krvného tlaku, poruchy srdcovej činnosti, môžu ich sužovať vírové ochorenia a bolesti krku.

POZNÁTE ICH? AJ ONI SA NARODILI V TOMTO ZNAMENÍ...
Obzvlášť si musia dávať pozor na lýtka, päty a členky. Ľuďom narodeným v tomto znamení sa nevyhýbajú ani sexuálne poruchy a u žien menštruačné obtiaže. K ich chorobám sa pridáva aj nespavosť.

Astrolékari dávajú ich ochorenia do spojitosti s negatívnymi vzťahmi k ostatným ľuďom. Podľa štatistík, ľudia tohto znamenia najviac umierajú na srdcový infarkt a astmu.

Charakteristika
Heslo francúzskej revolúcie - sloboda, rovnosť, bratstvo - akoby charakterizovalo zmýšľanie znamenia Vodnár. Veľmi výraznou črtou je jeho veľká zvedavosť, fascinuje ho všetko novodobé, neobvyklé a originálne. Výrazná túžba po slobode a nezávislosti je častým zdrojom jeho rebelantských postojov.

Jeho hlavný cieľ je pracovať pre budúce generácie. Vo svojom brilantnom myšlienkovom svete sa však cíti sám a nepochopený, pretože pozná len veľmi málo ľudí, ktorí jeho nekľudnému, vynaliezavému duchu rozumejú a dokážu ho zdieľať s ním. Človeka - Vodnára možno vo všeobecnosti považovať za čestného, jemného, súcitného, ideálneho človeka so šľachetným srdcom.

Býva milý a spoločenský, priateľsky, tolerantný a veci posudzuje z hľadiska praktickosti a užitočnosti. Je šikovný organizátor. V negatívnom zmysle však môže byť nezodpovedný, výstredný, nevypočítateľný, chladný, dogmatický, plný paradoxov a protikladov. Za každú cenu sa chce odlišovať od svojho okolia, pričom nutne potrebuje svetu ukázať svoju jedinečnosť. Málokoho si pripustí bližšie k telu a uprednostňuje nezáväzné priateľské vzťahy.

Typickou črtou jeho povahy je obhajovanie ľudskosti, pričom sa zaujíma o veľké problémy ľudstva. Neuznáva autority a zavrhuje konvencie a zvyklosti. Všetko, čo ho obmedzuje, odmieta. Pre neho neexistuje nič nemožné. Na život kladie nesplniteľné požiadavky. Preto sa veľmi často dočkáva sklamania.

zisti aké si znamenie

Súvisiace články

Čítaj viac