Spermie neslúžia len na počatie: Znižujú aj riziko...

Spermie neslúžia len na počatie: Znižujú aj riziko...
Desať až dvadsať percent žien, ktoré otehotnejú, svoje dieťa nedonosia. Vedci v Holandsku však prišli na to, ako toto riziko eliminovať. Kľúčom sú samotné spermie. A to nie je jediné pozitívum mužského ejakulátu. Má to však háčik. Je potrebné ich prehltnúť...

Spermiami proti potratu
Ak sa na tehotenskom teste objavia dve čiarky, ešte nie je nič vyhraté. Až 20% žien má problém dieťa donosiť. Vedci v Holandsku zisťovali, kde je problém a ako možno toto nelichotivé číslo znížiť. Riešenie našli v samotných spermiách. Príčinou samovoľného potratu nie sú nielen genetické poruchy, ale aj fakt, že embryo vypudí samotný imunitný systém ženy. A tu prichádza na rad pomalé privykanie ženského tela na mužskú DNA. Najlepšie práve pomocou ejakulátu.

Chcete skúsiť sex so ženou? 7 pravidiel, ktoré sa oplatí dodržať

Konzumujte pravidelne
Štúdia, ktorá skúmala 234 tehotných žien prišla k záveru, že prehĺtanie ejakulátu pri orálnom sexe, pred aj počas tehotenstva, skutočne znižovalo riziko samovoľného potratu. Spermie obsahujú množstvo rôznorodých látok, vrátane mužských hormónov a proteínov. Ak sa dostanú tieto látky do tela ženy cez tráviace ústrojenstvo, pomaly si ich imunitný systém vybuduje toleranciu ako pri očkovaní a následne telo nebojuje proti embryu ako proti niečomu novému.

Očami psychológa: Závisí na počte ľudí, s ktorými sme spali?

Antidepresívum aj antiange terapia
Prehĺtanie sa nehodí len pre ženy, ktoré plánujú otehotnieť. Je prínosom pre všetky. Ejakulát muža obsahuje množstvo antioxitantov, ako glutatién, melatotín, vitamíny E a C, teda látky, ktoré si obvykle ženy kupujú v lekárni. Pritom ich majú k dispozícii v prirodzenej forme u partnera. Zbavujú telo oxidačného stresu, omladzujú a hormóny z ejakulátu majú protizápalové účinky. Tak isto môžete spermie vďaka endorfínom a serotonínu považovať aj za plnohodnotné antidepresívum. Skutočne škoda vypľúvať.

Zvádzanie bez slov: 8 sexy pohybov, ktoré zaručene zaberú

Nie je to najhoršia medicína
Treba povedať na rovinu, že v medicíne sú aj podstatne horšie a nechutnejšie medicíny ako mužské spermie. Navyše, samotné podávanie je jedno z tých príjemnejších. Rozhodne lepšie ako dávkovanie infúziou do žily. S partnerom si vďaka tejto terapii vybudujete nielen zdravie, ale zvýšite pravdepodobnosť, že plod vašej lásky sa narodí zdravý a ešte aj potešíte vášho miláčika. A to všetko jedným hltom!

Autor: Marcos
Zdroj foto: Shutterstock


SUPER TEST! Ako vás vníma vaše okolie? Odpoveď vás určite prekvapí!
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac