Spýtaj sa ženy: Čo s výtokom?

Spýtaj sa ženy: Čo s výtokom?

Milé dámy, máte babské starosti, s ktorými si neviete dať rady? Potrebovali by ste na ne odpovede od skúsených, zrelých, zodpovedných a ochotných žien? Pokiaľ vašu myseľ neustále bombardujú myšlienky, s ktorými chodíte za kamarátkami, známymi, kolegyňami, alebo dobrými susedkami, máte šancu opýtať sa našich vybratých ženských "odborníčok" čokoľvek, s čím si lámete hlavu už dlhší čas a stále nič.

Náš tím predstavujú vydaté, ale i rozvedené a opustené mamičky, ženy v strednom veku, ale i mladšie a slobodné ženy.

Pýtajte sa na manželov, milencov, na deti, na domácnosť. Možno budete prekvapené, v šoku alebo spokojné s tým, ako sa k životu stavajú naše poradkyne. Vaše problémy na hlavu našich ŽIEN! Posielajte otázky nášmu tímu žien: redakcia (zavinac) zena (bodka) sk

Nasledujúcu otázku poslala: Jeje

Čo s výtokom? Mám 24, bola som s tým aj párkrát u gynekológa. Predpísal mi tabletky po užití ktorých to bolo dobré, ale neskôr sa to sem-tam prejavuje - jemne hrudkavý biely výtok. Niekedy cítim takú kyslosť! Kamarátka mi odporučila jesť veľa mliečnych výrobkov, ale nemyslím, že mi to pomáha. Začala som brat aj antikoncepciu, tak neviem či to súvisí aj s tým.

Sára (32) slobodná s dieťaťom

Výtok je vlastne kvasinková infekcia. Mám ju celý život. Vracia sa, aj po preliečení. Je to nerovnováha pH prostredia v pošve. Kvasinky tam žijú prirodzene, ale keď sa poruší rovnováha, môžu sa premnožiť, a potom vzniká taký tvarohový výtok. Áno, môžeš to mať aj z hormonálnej antikoncepcie. K premnoženiu kvasiniek pomáhajú aj hormóny, stres, tesné oblečenie. Infekcia môže súvisieť aj s pohlavným stykom a dodržiavaním osobnej hygiény. Mliečne výrobky by som ti vtedy skôr neodporúčala jesť.

Lucia (23) slobodná bez záväzkov

Výtoky sú a budú vždy. Zrejme máš problémy s mikroflórou vo vagíne. Ja som už vyskúšala takmer všetko, aby som sa zbavila kvasiniek: od krémov po čapíky, ale nebolo to pohodlné. Vytekalo to, zle sa spalo a všetko sa po pár týždňoch objavilo znova. Keď ti môžem poradiť, opýtaj sa svojho gynekológa na jeden zaujímavý preparát, ktorý pôsobí veľmi rýchlo, ani nevyteká a dáš si ho vlastne len raz.

Petra (35), vydatá s dvoma deťmi

Ešte som nevidela ženu, ktorá by si nesťažovala na rybací zápach, ktorý ju z času na čas obťažuje "tam dole". Mám pocit, že mliečne výrobky nie sú práve tým najvhodnejším liečivom. Skôr by mohli množenie kvasiniek len naštartovať. Keď ti to je nepríjemné, nos zatiaľ slim vložky, aby si nemala mokré nohavičky. Nech sa ti kvasinky nedostávaj na bielizeň. Možno by stačilo používať aj iný prací prášok. Môžeš to mať aj z oblečenia. Spodnú bielizeň potom per aspoň na 60-tich stupňoch Celzia!


Super TEST! Aké životné motto sa ku mne naozaj hodí?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac