Ste v manželstve bez sexu? TIETO biblické verše vám pomôžu 

Ste v manželstve bez sexu? TIETO biblické verše vám pomôžu 
Ak si myslíte, že sex a Biblia sa nezlučujú, mýlite sa. Na viacerých miestach hovorí, že sex a láska k sebe patria. Preto sa nebojte pri problémoch s intímnym životom vyhľadať pomoc práve v Biblii. Ponúkame vám päť biblických veršov, ktoré dokazujú, že kvalitný manželský sex nie je v protirečení s kresťanskou filozofiou.

Super trik na mužov: Vedci odhalili, do ktorých sa oplatí zamilovať

Kazateľ 9:9 vraví, že sex môže byť aj odmenou za namáhavú a celodennú prácu
„Užívaj života so ženou, ktorú miluješ, po všetky dni svojho pominuteľného života, ktoré ti dal Boh pod slnkom, lebo to je tvoj podiel života pri tvojej námahe, ktorou sa umáraš pod slnkom." Asi budete prekvapení, že Biblia netrvá na tom, aby sex v manželstve slúžil iba k počatiu. Posolstvom manželského sexu je totiž aj prežívanie radosti z jeho prítomnosti. Sex je dar, ktorým môžete potešiť partnera po namáhavom dni alebo ho ním môžete motivovať ráno, keď ho čaká v práci niečo náročné.

Jeeej, akí sú zlatučkí! Pozrite, ako sa J.Lo už dva roky oddane miluje so svojím Alexom

Veľpieseň Šalamúnova 2:7 hovorí, že kľúčom k spokojnému sexu je láska
„Zaprisahám vás, dcéry jeruzalemské, pri gazelách a poľných jeleniciach, neprebúdzajte a nerušte lásku, kým sama nechce!" Biblia vraví, že stať sa spriaznenou dušou v manželstve je absolútne nevyhnutné pre vychutnanie si nádherného sexuálneho života. Sex vznikol v Božej mysli, aby vás a vášho partnera požehnal a odmenil. Čím viac do vzťahu vložíte lásky, tým krajší sex zažijete. Nie nadarmo sa vraví, že najsilnejším sexuálnym orgánom je náš mozog. Ak sa z ničoho nič prudko dotknete ruky partnera, strhne sa, lebo sa dotyku zľakne a bude sa chcieť vytrhnúť. Ale ak ho predtým pozvete na večeru, vypočujete si ho, budete mu venovať pozornosť a potom sa dotknete jeho ruky, poteší sa, nevytrhne sa a vzbudí to v ňom vášeň. Podobne je to so sexom. Ak je zasadený do porozumenia, láskyplnosti a pozornosti, má väčšiu cenu.

Prvý list Korintským 7:4 vraví, aby ste si užívali intimitu spolu, nie sami
„Žena nevládne svojím telom, ale jej muž. Podobne ani muž nevládne svojím telom, ale jeho žena. Neodopierajte si manželské povinnosti, aby vás nepokúšal Satan pre vašu nezdržanlivosť." Tento verš v žiadnom prípade neodsudzuje masturbáciu, len prízvukuje, že v manželstve je dôležité, aby partneri zažívali telesnú rozkoš spoločne. V dnešnej dobe sa často utiekame k samoukájaniu, pornu, vibrátorom či iným technickým vymoženostiam. Lenže všetky tieto „pomôcky" sú nám nanič, ak nedokážeme s citom a láskou pristupovať k telu partnera, pretože sme sa naučili pomocou nich uspokojovať len seba.

Okamžite s tým prestaňte! TOTO váš vzťah zaručene zabije

Titus 2:4 odporúča, aby ste sa navzájom fyzicky milovali a boli vzorom pre svoje deti
„Staršie ženy nech sú v obcovaní také, ako sa sluší na sväté, nie ohováračné, ani nie otrokyne mladého vína, ale učiteľky dobra, aby poučovali mladé ženy, ako byť milými k svojim mužom a láskavými k dietkam, miernymi, cudnými, domáckymi, dobrými, svojim mužom poddanými." Tí, ktorí sú vo výchove detí prudérni a nedovolia si pred nimi bozkať sa s partnerom či objímať, mali by vedieť, že deti potrebujú vidieť, že ich rodičia sa ľúbia a že láska sa môže vyjadriť aj dotykom. Biblia učí, že sme vzorom pre svoje deti a fyzický dotyk je jedným zo spôsobov ako si odovzdávame informácie o tom, že sa milujeme. Nielen psychológovia, ale aj Biblia vraví, že ak ste vyrastali v domácnosti plnej láskavosti a dotykov a ak sa vaši rodičia pred vami dokázali bozkávať a objímať je viac ako pravdepodobné, že sa budete vedieť lepšie naladiť na emocionálne a sexuálne potreby svojho partnera.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac