STOP! Výzva, ktorú nikdy, ale naozaj nikdy neskúšajte

STOP! Výzva, ktorú nikdy, ale naozaj nikdy neskúšajte
Najnovší film americkej spoločnosti Netflix, „Bird Box" vyvolal v ľuďoch nadšenie i zhrozenie zároveň. Kto ho videl, asi tuší, že Bird Box Challenge, nebude len hocijakou zábavkou na pozdvihnutie ega a skúšku samého seba. Tu už ide ozaj do tuhého...

Radšej spolu nikdy nerandite! 12 najhorších párov podľa horoskopu

Všetko poslepiačky
Podstatou spomínaného filmu, ktorý počas prvých siedmych dní zahliadlo až 45 037 125 užívateľov Netflix, je, že veci vykonávate so zaviazanými očami, teda úplne poslepiačky. Vo filme sa Malorie, ktorú hrá Sandra Bullock, snaží prežiť apokalyptický svet so šatkou na očiach, aby sa tak vyhla kontaktu s neznámou existenciou. Tá totiž spôsobuje ľuďom, ktorí sa pred ňou neuchránia, desivú smrť samovraždou. A niektorých divákov tento hororový film natoľko nadchol, že sa ním nechali inšpirovať a pustili sa do zvládania záležitostí bežných dní naslepo.

Ťažko sa tomu verí: Pred 50timi rokmi bolo pre chlapov atraktívne...

Kedy končí sranda
Ak sa jedná o činnosti, ako umývanie zubov, česanie vlasov, prezliekanie, upratovanie a pod., je to vcelku neškodné. Keď už sa však niekto vyberie venčiť psa, nakupovať alebo nebodaj cestovať s prikrývkou na očiach, môže to byť skutočne nebezpečné. A preto spoločnosť Netflix vyzvala užívateľov, ktorí Blind Box Challenge podľahli, aby s tým okamžite prestali. Lebo pokiaľ si to oni sami neuvedomujú, môže byť táto výzva zdravie až život ohrozujúca.

Ktorú časť tela si umývate ako prvú? Veľa to o vás prezradí...

Žiadne ujmy
Našťastie, doposiaľ neboli zaregistrované žiadne vážne poranenia ani obete. Čo sa stalo, boli drobné zakopnutia, narazenia, zhadzovanie predmetov a nepodstatné materiálne škody. Nemusíme však čakať na to, kým bude niekto prvý a situácia sa zdramatizuje. Áno, máme radi adrenalín a tomuto podobné výzvy nám môžu priniesť trošku zábavy do monotónnych dní, ustrážme však hranice. Prechádzanie parkom s vôdzkou v ruke a šatkou na očiach môže skončiť zakopnutím, či pádom. Ale také prechádzanie cez cestu, či nebodaj šoférovanie auta už pokojne môže byť nezvratnou tragédiou pre nás alebo inú nevinnú bytosť. A to by sme určite nechceli.

Autor: Lexy
Zdroj foto: Profimedia


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac