Štýlové a ekologické doplnky, bez ktorých nevieme fungovať

Štýlové a ekologické doplnky, bez ktorých nevieme fungovať

Chcete byť štýlové a zároveň šetrné k prírode? Žiadny problém! Dnes nájdete množstvo ekologických produktov bez toho, aby ste svoje potreby museli nejako obmedzovať.

Či ide o módne doplnky alebo veci každodennej potreby, na trhu je široká ponuka výrobkov prispievajúcich k znižovaniu odpadu. Tieto rozhodne musíte mať!

Štýlová fľaša

Spoločnosť SodaStream je známa hlavne prístrojmi na výrobu domácej perlivej vody, vďaka ktorým dokážete ušetriť prírodu od stoviek PET fliaš ročne. Okrem nich majú v ponuke aj niekoľko štýlových fliaš s motívmi, z ktorých si vyberie každý: muži, ženy i deti. Čerstvou novinkou sú dizajnové nadčasové fľaše z kolekcie My Only Bottle. Môžete si ich vziať so sebou kamkoľvek –  do práce, fitka i na turistiku. Fľaše navyše neobsahujú škodlivú látku BPA, dajú sa umývať v umývačke riadu (pri teplote od 55° C do 75° C ) a sú tiež odolné voči UV žiareniu. Môžete ich používať až tri roky, počas ktorých si nemusíte ani raz kúpiť vodu v jednorazovej neekologickej PET fľaši. Používaním My Only Bottle prispievate k znižovaniu produkcie odpadu a pomáhate tak odľahčiť prírodu od nezmyselného odpadu z  jednorazových obalov.

SodaStream pomáha chrániť prírodu

Pohár na kávu

Poznáte to. Čaká vás náročný deň, ponáhľate sa a nemáte si kedy ani dopriať chvíľku pri šálke kávy. Väčšinou to vyriešite tak, že si vezmete kávu so sebou a utekáte ďalej riešiť povinnosti. Kávu vypijete, pohár zahodíte. Ale čo ak by ste si nabudúce vzali kávu do svojho silikónového pohára alebo pohára zo skla? Jednak nebudete vytvárať zbytočný odpad a navyše budete veľmi štýlová. Inak, vedeli ste, že sklo sa dá recyklovať donekonečna? Tavením totiž nestráca svoje vlastnosti.


Plátená taška

Mnoho Slovákov si už osvojilo zvyk nosiť do obchodu vlastné tašky, vďaka čomu zbytočne nemíňajú peniaze na nové. Najlepšie však urobíte, keď svoju plátennú tašku budete mať v kabelke alebo batohu vždy pri sebe, pretože nikdy neviete, kedy vás zláka nejaký výpredaj... Na výber je množstvo motívov, farieb alebo si ju môžete skrášliť farbami na textil podľa vášho gusta.

 

Kvalitné okuliare

Na Slovensku aj vo svete je množstvo šikovných ľudí, ktorí vymýšľajú nové veci aj na trhu s okuliarmi. Vedeli ste, že existujú už aj okuliare z bambusu, vinylových platní, pšeničnej slamy či z recyklovaných plastových obalov? Čím  je materiál ekologickejší a šetrnejší k prírode, tým lepšie! Navyše vášmu outfitu dodajú ten správny šmrnc.

Viac informácii o prístrojoch a fľašiach SodaStream nájdete na www.sodastream.sk.

Platená reklama.


Super TEST! Z čoho máte úplne najväčší strach?
Otestuj sa

Galéria

Štýlové a ekologické doplnky, bez ktorých nevieme fungovaťŠtýlové a ekologické doplnky, bez ktorých nevieme fungovať
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac