Sú Slovenky spokojné so sexom?

Sú Slovenky spokojné so sexom?

Nechávate si tajné erotické fantázie len pre seba? Nebojíte sa v sexe experimentovať? Stačí vám jeden milenec? Tieto i ďalšie horúce otázky nás zaujímali v prieskume, do ktorého ste sa prednedávnom ako čitateľky wanda.sk mohli zapojiť.

Niektoré odpovede by ste možno očakávali, ale nepochybne sa nájde pár takých, ktoré vás zaskočia. Ako to teda naozaj je s intímnym životom Sloveniek? Prezradili ste nám aj to, o čom možno doma nahlas nehovoríte.

Ako, kde a s kým?
Dvakrát týždenne, v posteli a so stálym partnerom, aspoň podľa názoru väčšiny našich čitateliek. Len 17 percent z vás by dalo pred pohodlím spálne prednosť experimentom na netradičnom (ale diskrétnom) miestečku a 7 percent Sloveniek vzrušuje predstava, že ich pristihnú pri sexe na verejnosti. 4 percentá náruživých žien v ankete priznali, že im jeden milenec nestačí a tak sa paralelne prevracajú z jednej náruče do druhej.

Nech žije osveta!
Podľa vašich odpovedí sa zdá, že stredovek v otázkach antikoncepcie je už (našťastie) dávno za nami. Pre takmer polovicu opýtaných je úplne samozrejmé, že by ochrana mala byť spoločnou záležitosťou. 16 percent z vás sa pri bezpečnosti musí spoliehať výlučne na seba a 6 percent to necháva na partnera, zvyšok túto otázku vôbec nerieši.

Experimentujeme?
Príjemná, ale predvídateľná klasika verzus vzrušujúca jazda do neznáma? Druhá možnosť u vás jednoznačne vedie, aj keď ste priznali, že k experimentovaniu dochádza skôr spontánne, nie z cielenej potreby oživiť rutinu v spálni za každú cenu.

Naše šteklivé tajomstvá
Ak je niečo, o čom až tak otvorene nehovoríme, sú to tajomné erotické fantázie. Nenechávame si ich vždy len pre seba, ani sa nehanbíme zdieľať ich s našimi milovanými, ale namiesto explicitného popisu ich partnerovi najradšej len opatrne naznačujeme.

Jednorazovka
Sex na jednu noc? Nepredstaviteľné! Takto jednoznačný postoj zaujala štvrtina z vás. Zvyšok sa rozdelil do dvoch, viac menej vyrovnaných táborov. Niektorým sa to už stalo, iné to ešte nemali možnosť vyskúšať, ale v zásade by sa nezáväznému sexu na jednu noc nebránili.

Erotické hračky alebo anál?
Keď príde reč na ozvláštnenie milostných chvíľ, väčšina z vás by sa nebránila využitiu jednej z erotických pomôcok. Tretine opýtaných neprekáža análny sex a 4 percentá by sa nechali nahovoriť na skupinové milovanie.

Sme spokojné?
Nakoniec ostáva zodpovedať otázku, na ktorej záleží snáď najviac. Sú Slovenky spokojné so sexom? Odpoveď väčšiny z vás bola síce trochu vyhýbavá, ale vcelku pozitívna – v podstate áno.

31 percent slovenských žien priznalo, že sú stále ešte veci, ktoré im v intímnej sfére chýbajú a iba zanedbateľné 3 percentá považujú svoj momentálny sexuálny život za úplnú katastrofu.

Našťastie, nikdy nie je neskoro to zmeniť! Váš život (a ten intímny nevynímajúc) je predsa vo vašich rukách. Aj keď uznávame, že v tomto prípade by to chcelo ešte jeden pár milujúcich rúk, takých, ktoré vždy vedia, kde a kedy pohladiť.

Autor: Dharma


Super TEST! Aké životné motto sa ku mne naozaj hodí?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac