Také jednoduché! TOTO je tajomstvo lepšieho a intenzívnejšieho sexu!

Také jednoduché! TOTO je tajomstvo lepšieho a intenzívnejšieho sexu!
Určite ste už počuli, že keď si chcete skaziť sexuálny život, stačí vstúpiť do manželstva. Odporcovia manželstva tvrdia, že ako náhle sa oženíte alebo vydáte, váš sex sa stane rutinný a nudný a jeho frekvencia rapídne klesne. Netvrdíme, že v nešťastných manželstvách to tak nie je, ale relevantné výskumy hovoria o niečom úplne inom.

TOTO je 5 dôvodov, prečo by ste mali mať viac sexu so svojím partnerom!

Chcete mať kvalitný sex? Vstúpte do manželstva
Páry, ktoré chcú mať dlhodobo kvalitný sex by naopak mali vstúpiť, respektíve zotrvať v manželstve. To je výsledok najnovšieho výskumu týkajúceho sa sexuálnych návykov ľudí žijúcich v manželstve a singlov. Manželský život, o ktorý sa staráte a rozvíjate vedie z dlhodobého hľadiska k lepšiemu a intenzívnejšiemu sexu, ako keď žijete sami. Presvedčenie, že single majú častejší a lepší sex ako manželské páry sa stalo kultúrnym mýtom, o ktorom vedci a sociológovia tvrdia, že nie je pravdivý.

Nič sa nedá robiť, je to pravda: 10 dôvodov, prečo chcu muži sex so staršími ženami 

Filmy nie sú realita
Single život podporovaný filmom a hollywoodskými scenármi je ďaleko od reality. Odborníci vravia, že u väčšiny slobodných je sex ojedinelý, zriedkavý a v nedostatočnej kvalite. Samozrejme, sú jednotlivci, ktorých sexuálna aktivita je vyššia než u zosobášených, ale jednoznačne ide o menšinu.

Viac ako dvojnásobný plat
V roku 2004 vznikla rozsiahla štúdia, ktorá tvrdí, že sex vstupuje do života ľudí, čo sa týka prežívaného šťastia tak silne a pozitívne, že ak zintenzívnite sexuálne aktivitu z 1x za mesiac na 1x za týždeň, zažijete ekvivalentné množstvo šťastia akoby vám zdvojnásobili plat. Vedci preto tvrdia, že najšťastnejší ľudia sú tí, ktorí dostávajú pravidelný „prídel" sexu.


Ak ste príliš v strese na to, aby ste mali sex, vyskúšajte TIETO 3 veci!

Život mužov v manželstve je dlhší
Iná štúdia z roku 1997 zistila, že dlhodobo ženatí muži žijú v priemere o 5 rokov dlhšie ako nezosobášení. Samozrejme, že dôvodov je viac, ale jedným z neodškriepiteľných faktorov je, že pravidelný sex prináša životabudič vo forme neurohypofyziálneho hormónu, oxytocínu. Oxytocín vyvoláva pocit pokoja a šťastia, znižuje krvný tlak, čo poskytuje ochranu pred infarktom a mozgovou príhodou. Výsledky ich štúdií ukázali, že u ľudí, ktorí mali sex trikrát týždenne alebo viac sa znížilo riziko infarktu a mozgovej príhody o 50 %.

Zaberie to menej času
V manželstve nemusíte vynakladať energiu na hľadanie niekoho, s kým si časom vytvoríte intímny vzťah. Samozrejme, že musíte investovať do udržania zdravého manželstva, ale keď je vzťah v dobrej kondícii, udržanie intimity zaberá oveľa menej času a energie ako u single.

Manželia sú v bezpečí pred pohlavne prenosnými chorobami
Neodmysliteľným benefitom verného manželstva je, že nie ste v strese či sa náhodou nenakazíte pohlavnou chorobou. Môžete s pokojom pristupovať k sexu a nemusíte sa obávať, že vám tento „koníček" skráti život.

Muži prezradili, čo sa im páči, keď má partnerka "tam dole"! Viete, čomu sa radšej vyhnúť? 

Nezažívajú strach z odmietnutia
Aj keď ženatý muž či vydatá žena môžu zažiť pri svojej sexuálnej iniciatíve odmietnutie zo strany partnera, vedia, že zajtra alebo pozajtra to vyjde. Lenže úzkosť, ktorú prežívajú ľudia bez partnera je niekoľkonásobne vyššia. Navyše, odmietnutie z dôvodu, že váš zákonitý partner nemá dnes na sex náladu je kvalitatívne úplne odlišné ako odmietnutie pri „balení".

Väčšia sloboda riskovať a experimentovať
Takmer každý má sexuálne fantázie, s ktorými sa hanbí priznať. Pokiaľ sa v manželskom zväzku vytvorí pevná dôvera, existuje v ňom oveľa väčšia ochota zdieľať niektoré intímne aspekty našich tajných túžob ako vo vzťahu, ktorý sa iba formuje a neviete ako sa skončí.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock


SUPER TEST! S ktorým znamením zverokruhu si v posteli rozumiem najlepšie?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac