Tehotná 9 mesiacov: Vraj o tom ani nemusíte vedieť

Tehotná 9 mesiacov: Vraj o tom ani nemusíte vedieť
Tehotenstvo patrí medzi najkrajšie obdobie v živote ženy. Ženské telo vtedy prechádza mnohými fyzickými ale aj psychickými zmenami. Je však možné, že si žena počas celého obdobia tehotenstva vôbec nevšimne, že je tehotná? Čoraz viac sa ukazuje, že tento fenomén, známy ako skryté tehotenstvo nie je až taký nezvyčajný. Niektoré ženy totiž skutočne žijú štyridsať týždňov v nevedomosti, že čakajú dieťa. Prečo je to tak?

Kilá navyše
Ženy, trpiace nadváhou alebo obezitou, si nemusia nutne všimnúť fyzické zmeny, keď sa v nich vytvára nový život. Rastúce bruško, ktoré je najvýraznejším znakom tehotenstva u obéznych žien nie je vôbec vidieť. Vrstvy tuku môžu navyše spôsobiť, že takéto ženy necítia, keď sa dieťatko pohne alebo keď kopne.

Rozhovor: V týchto krajinách by ste mali vždy používať kondóm

Nepravidelná menštruácia
Mnoho žien má narušený menštruačný cyklus. Môže to byť spôsobené chemickými procesmi v tele, ale aj rôznymi chorobami, napríklad polycistickými vaječníkmi, ktoré spôsobujú poruchy cyklu. Veľakrát si preto ani neuvedomia, že môžu byť tehotné, keďže meškajúcu menštruáciu pripisujú nepravidelnému menštruačnému cyklu.


Nespoľahlivý tehotenský test
Tehotenské testy nie sú presné na sto percent. Niektoré ženy sa na tehotenský test vymočia tak skoro, že ich telo ešte nevyprodukuje toľko hormónov, aby bola gravidita odhalená. Príliš veľa vody tiež môže rozriediť moč natoľko, že hodnoty hormónu budú príliš nízke. Vždy preto vykonajte ešte jeden test. Ak máte príznaky tehotenstva, ale aj druhý test sa ukáže ako negatívny, navštívte radšej svojho lekára.

5 vecí, ktorými riskujete tehotenstvo: Aj keď o tom neviete

Premenopauza alebo tehotenstvo?
Približne medzi štyridsiatym piatym až päťdesiatym rokom života zažíva veľa žien zmeny menštruačného cyklu, ktoré sú všeobecne známe ako premenopauza, teda nepravidelná menštruácia. Vtedy ženské telo začína prechádzať ďalšími telesnými zmenami, ako je priberanie alebo náladovosť. Tieto príznaky sú však typické aj pre tehotenstvo.

Autor: Miška


Super TEST! Aké životné motto sa ku mne naozaj hodí?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac