TIETO fotografie vám zlomia srdce: Pozrite si autentické zábery z horiacej Austrálie... TAKTO môžete pomôcť

TIETO fotografie vám zlomia srdce: Pozrite si autentické zábery z horiacej Austrálie... TAKTO môžete pomôcť
Austrália v posledných dňoch volá o pomoc. Situácia v tejto, kedysi prekrásnej krajine nachádzajúcej sa na južnej strane pologule, je v plameňoch a nevyzerá to tak, že by sa to malo v nasledujúcich dňoch zlepšiť. Práve naopak, dnešný deň má byť podľa posledných správ najhorší zo všetkých. Austrálsky premiér tiež predĺžil sedemdňový stav núdze o ďalšie dva dni. Hrozivé vyjadrenia zahraničných vedcov o tom, ako na následky požiarov v celej krajine zhorela už miliarda zvierat, a dokonca niektorým druhom hrozí trvalé vyhynutie, obleteli celý svet v priebehu sekundy. Počas dnešného dňa sa majú teploty v krajine vyšplhať až na 41 stupňov Celzia, pričom ich bude sprevádzať i silný vietor, ktorý, pravdepodobne, požiar ešte viac rozšíri. Prinášame vám autentické fotografie, ktoré ukazujú, v akom zlom stave sa momentálne Austrália nachádza, a to už od septembera minulého roka...

Dobročinný Ples v opere: Minulý rok sa vyzbierala rekordná suma! Koľko peňazí doslova prepísalo históriu TEJTO akcie?

Na Austráliu reaguje celý svet - politici a političky, herci a herečky, speváci a speváčky, no i bežní ľudia, ktorí toho síce veľa nemajú, no chceli by pomôcť. Pretože požiarmi nie sú postihnuté len zvieratá, ale aj ľudia, ktorí prišli o svoje domovy. Požiar naďalej ohrozujeaj  ich životy, doteraz zomrelo 26 ľudí a bolo zničených 2000 domovov. Je úplne jasné, že toto je ukážkový príklad klimatických zmien, ktoré sužujú celý svet. A ak celý svet nezakročí, bude to oveľa horšie.

Podporiť Austráliu v týchto ťažkých dňoch sa rozhodol aj miliardár Andrew Forrest, ktorý všetkých šokoval rozhodnutím, že daruje 48 miliónov dolárov na pomoc tejto krajine. Desiatky organizácií potrebujú financie napríklad na mobilizáciu špecializovaných dobrovoľníkov či na zmiernenie požiaru, i podporu dlhodobého plánu samotnej požiarnej odolnosti.

Do pomoci sa zapojila aj známa komička Celeste Barber, ktorej sa podarilo vyzbierať viac ako 30 miliónov eur, pričom ide zatiaľ o najväčšiu finančnú zbierku cez sociálnu sieť Facebook! A teraz sa podržte, zapojilo sa do nej viac ako 1,2 milióna ľudí!

Príležitosť pomôcť si nenechal ujsť ani Leonardo Di Caprio, ktorý taktiež Austrálii venuje milióny dolárov, a dokonca zakladá špeciálny fond, ktorý môžete podporiť i vy (Leonardo DiCaprio Foundation)

Otvorte si našu galériu pod článkom, kde nájdete autentické fotografie z Austrálie...

Autor: Alex
Zdroj foto: Instagram.com
Zdroj video: Youtube


Galéria

TIETO fotografie vám zlomia srdce: Pozrite si autentické zábery z horiacej Austrálie... TAKTO môžete pomôcťTIETO fotografie vám zlomia srdce: Pozrite si autentické zábery z horiacej Austrálie... TAKTO môžete pomôcťTIETO fotografie vám zlomia srdce: Pozrite si autentické zábery z horiacej Austrálie... TAKTO môžete pomôcť+17TIETO fotografie vám zlomia srdce: Pozrite si autentické zábery z horiacej Austrálie... TAKTO môžete pomôcť
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac