TOTO je 5 dôvodov, prečo by ste mali mať viac sexu so svojím partnerom!

TOTO je 5 dôvodov, prečo by ste mali mať viac sexu so svojím partnerom!
Jednoducho TO potrebuje. Existuje jedna vec, na ktorej sa zhodneme asi všetci - muži a ženy vnímajú sex vo vzťahu tak trochu inak. Je to ako príbeh z knižky - ženy milujú intímne spojenie a emócie, zatiaľ čo muži sa viac zameriavajú na to fyzické. Otázkou však stojí na tom, nakoľko považujú dvaja partneri sex vo vzťahu za dôležitý a zdravý.

Muži prezradili, čo sa im páči, keď má partnerka "tam dole"! Viete, čomu sa radšej vyhnúť?

Nikto nepopiera, že existujú rodové rozdiely, pokiaľ ide o to, čo nás motivuje k dobrému sexu. Väčšina žien by povedala, že sexuálna túžba u mužov je prevažne sebecká a nestarajú sa o to, aby si obe strany užili pohlavný styk rovnako. Je to však hlúposť, pretože muži vnímajú sex ako mimoriadne dôležitú súčasť emočnej blízkosti vo vzťahu.

Prinášame vám preto 5 dôvodov, prečo je pre mužov dôležitý sex a zdravý vzťah:

1. Posilňuje svoj vzťah
Počuli ste už o sexuálnom odlesku? Podľa štúdie je to pocit zvýšenej sexuálnej spokojnosti a môžete ju zažiť až 48 hodín po samotnom sexe. Tento odlesk pomáha posilniť puto medzi dvoma partnermi. V skutočnosti, páry, ktoré majú dlhodobé vzťahy zdôraznili, že kvalitný a láskyplný sexuálny život zohráva v ich vzťahu zásadnú úlohu.

TOTO sú 4 spôsoby, ako zistiť, či chodíte alebo nechodíte s tou správnou osobou!

To platí najmä pre mužov. Vidia sex ako spôsob, ako upevniť vzťah. Keď ich partner súhlasí s aktivitami v spálni, v skutočnosti im hovoria, že sú ich prioritou.

Muži veria, že sex môže pomôcť cítiť sa jednotnejší, a to dokonca aj vtedy, keď sa cítite oddelene. Nejde iba o fyzický kontakt, ale aj o to, ako ho posunúť vpred ako pár.

2. Intimita je pre nich dôležitá
Ako sme spomenuli, muži vnímajú sex ako spôsob, ako sa spojiť so svojou partnerkou.

Predstavte si tento scenár: Pohádali ste sa a nehovorili ste kvôli tomu spolu už niekoľko dní. Len čo ste spolu začali opäť hovoriť, muž začal sex opäť vnímať ako spôsob udobrenia. A v neposlednom rade aj ako znovuposilnenie vášho vzťahu. Muži totiž v emocionálnom vzťahu veria, že sex je spôsob, ktorým obe strany prejavia lásku a puto, ktoré ste si vytvorili.

Miley Cyrus opäť šokuje: Po rozchode s Liamom Hemsworthom sa bozkáva so ženou! A Liam jej posiela odkaz!

3. Pomáha im zostať zdravý
Vedeli ste, že sexuálne problémy u mužov sa môžu objaviť v dôsledku nedostatku pohlavného styku? Sex má totiž veľa zdravotných výhod! Pavidelný sex pomáha udržiavať zdravé libido a predchádzať problémom s predčasnou ejakuláciou či dokonca dysfunkciou.

Pravidelné sexuálne aktivity tiež pomáhajú predchádzať problémom s nízkym obsahom testosterónu. Ako muži starnú, znižuje sa ich produkcia testosterónu, čo vedie k zníženiu sexuálnej motivácie a množstvu ďalších potenciálnych problémov. Zostať aktívny v spálni je spôsob, ako udržať hladiny testosterónu na vyššej úrovni a zostať vo forme.

Nemôžete dosiahnuť orgazmus? TOTO sú 4 riešenia, ktoré vám pomôžu!

4. Sex je oveľa účinnejší ako slová
To môže byť zásadný rozdiel medzi mužmi a ženami. Ženy neskrývajú skutočnosť, že sú viac emocionálne bytosti ako muži. Reagujú na láskavé slová a gestá a vyjadrovanie lásky slovami je základným spôsobom budovania intimity.

Zatiaľ čo sa hovorí, že obrázok stojí za tisíc slov, pre mužov je vo vzťahu sexuálny styk viac ako tisíc slov.

5. Nedostatok sexu ovplyvňuje ich ego
Spoločnosť očakáva, že muži budú silní, ale pravdou je, že sú to zraniteľné bytosti s obzvlášť citlivým egom. Nielenže budú reagovať prchko, keď kritizujete ich vzhľad, ale vidia tiež nedostatok sexu ako niečo, o čo by sa mali starať.

Ak chcete váš sex okoreniť a zlepšiť, vyskúšajte TIETO komunikačné triky! 

Verte tomu alebo nie, sex je jednou z vecí, ktoré udržujú mužov v chode. Nie je pravda, že sú sebeckí - muži naopak chcú, aby si ženy sex s nimi užívali! Pre mužské ego nie je nič lepšie, ako keď žena hovorí, že s ním strávila krásnu noc. Vážia si vaše komplimenty. Tak ak sú na mieste, nebojte sa mu ich povedať!

Autor: Alex
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Aké životné motto sa ku mne naozaj hodí?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac