TOTO je 5 spôsobov, ako môžete svoje zlé dni premeniť na dovolenkové!

TOTO je 5 spôsobov, ako môžete svoje zlé dni premeniť na dovolenkové!
Aj vy ste si po návrate z dovolenky sami pre seba povedali, aká veľká škoda, že už dovolenka skončila, lebo ste na nej cítili uvoľnene a oddýchnuto? Na to predsa dovolenka slúži, ale ak dodržíte niekoľko relatívne jednoduchých pravidiel, garantujeme vám, že dovolenkový režim si dokážete preniesť aj domov.

Sedí na nich šťastena: TOTO sú znamenia s najväčšou šancou vyhrať v lotérii!

TOTO sú znamenia zverokruhu, od ktorých nikdy neviete, čo máte čakať!

Rozdeľte si povinnosti ako na dovolenke

Je zaujímavé, že keď sa ocitnete počas dovolenky na chate alebo v nejakom apartmáne, všetko funguje. V podstate každý, kto je účastníkom dovolenkového pobytu sa podieľa na činnostiach, ktoré treba vykonať. Niekto navarí, iný umyje riad, ďalší ide nakúpiť. Doma sa všetky tieto povinnosti akosi sypú väčšinou na hlavu ženy. Akoby počas dovolenky ostatní viac akceptovali, že oddýchnuť si prišli všetci zúčastnení, a preto si musia činnosti podeliť. Keď sa doma tieto úlohy zvyčajne týkajú jednej osoby - vás, zaveďte dovolenkové pravidlo aj do bežných dní. Sadnite si s rodinou a vysvetlite im, že ste jeden tím, v ktorom nesie každý člen za niečo zodpovednosť. Verte, že nakoniec budete všetci spokojnejší, lebo budete mať viac voľného času.

Justin Bieber je zdrogovaný a v depresiách! TAKTO dnes vyzerá miláčik tínedžeriek! 

Vpustite do života viac zábavy
Viete prečo máme počas dovolenkových dní pocit, že v nich zažijeme viac uvoľnenosti ako počas všedných dní? Pretože počas nich si vpustíme do života viac zábavy. Čo robí dovolenkujúca rodina počas dňa? Jej členovia hrajú spolu karty, skladajú puzzle, rozprávajú sa o zážitkoch, častejšie športujú, spolu jedia alebo len tak oddychujú a debatujú. Preto, ak chcete mať viac takýchto dní aj vo všednom živote, urobte si na nich čas. Je to investícia na nezaplatenie. Dohodnite sa v rámci rodiny, aké aktivity by vás naplnili. Je veľký omyl myslieť si, že čas na zábavu je iba počas dovolenky.

Zapojte do činnosti svoje zmysly
Na dovolenke akoby sa spomalil čas. Máme počas nej viac priestoru vychutnať si okolie. Dokážeme sa zapozerať do diaľky a vnímať okolité kopce, započúvame sa do šumu mora, na pokožke cítime závan vetra. Kedy ste si naposledy uvedomili podobné vnemy mimo dovolenky, počas bežného pracovného týždňa? Asi nikdy. Preto popremýšľajte, aké zmysly a v akých situáciách zapájate počas dovolenky a doprajte si podobné vnemy aj počas všedného dňa. Otvorte okno a zhlboka dýchajte, kvapnite si pár kvapiek vonného oleja, vychutnajte si chuť jedla, ktoré si pripravíte. Vedome spomaľujte, aby ste si vychutnali vnemy vašich zmyslov, pretože rýchlosť súčasného bytia nám prináša len stres a nepokoj.

V minulosti si prešla šikanou, dnes čelí ďalšiemu problému: Slovenská raperka Aless prehovorila o rakovine 

Majte prázdninový prístup
Keď sa zobudíte na dovolenke a viete, že vás čaká plávanie v mori, opaľovanie, výlet do neďalekého mestečka, popoludňajší jogging a večerný piknik, určite si nepoviete - „to je strašné, aká som zaneprázdnená!" Skôr si poviete, že to bude pekný deň nabitý mnohými aktivitami. Lenže počas všedného dňa si akosi automaticky vravíme, že sme zaneprázdnení, čím si hneď vyvoláme stres. Je rozdiel, či si poviete, že síce máte rušný deň, ale na všetky povinnosti máte celý deň, a preto si ich rozvrhnete, aby som ich zvládli alebo si poviete, že toho máte tak veľa, že neviete ako to celé zvládnuť. Na dovolenke máme tendenciu prevziať väčšiu zodpovednosť za to, čo sa deje v našich dňoch, oproti každodennému životu, kedy máme tendenciu hľadať vinníkov mimo nás. Ak si poviete „môj dnešný deň je plný, ale ja to zvládnem" dáva to väčšie šance, že eliminujete stres.

TIETO náznaky nie je možné prehliadnuť: Je Dominika Cibulková tehotná?

Komunikujte s druhými ľuďmi
Všimli ste si, že na dovolenke viac komunikujete s blízkymi ako v bežnom živote? Či už idete na dovolenku s partnerom, deťmi, priateľmi alebo širšou rodinou, venujete im viac času a po dovolenke máte pocit, že ste sa viac zblížili vaše vzťahy sa prehĺbili. Možno si poviete, že na dovolenke predsa máme veľa voľného času, žiadne povinnosti, a preto máme k sebe bližšie. Pravdou je, že toto nastavenie si môžete preniesť aj do bežného života. Viac sa vašich blízkych pýtajte a dávajte menej rád. Buďte zvedavá a otvorte uši. Na to, aby sme o druhých prejavili záujem naozaj nemusí prísť až letná dovolenka.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Z čoho máte úplne najväčší strach?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac