TOTO je 6 dôvodov, prečo je rozvod lepší ako zlé manželstvo!

TOTO je 6 dôvodov, prečo je rozvod lepší ako zlé manželstvo!
„...a žili spolu na veky vekov, až kým nepomreli". V realite na rozdiel od rozprávok je však dôležité, ako spolu žili. Kvalita vzťahu je to, čo neraz zanedbávame. Niekedy len preto, lebo nás zväzuje množstvo predsudkov typu - rozviesť sa nepatrí, čo by na to povedali rodičia alebo susedia, brali sme sa predsa v kostole, takže rozvod je pre nás neprijateľný. Aj keď rozvod patrí medzi najstresujúcejšie okamihy života, oveľa negatívnejšie následky pre naše zdravie i psychiku prináša zotrvávanie v dlhodobo konfliktnom a nefunkčnom vzťahu. Ponúkame vám preto šesť výhod, ktoré pocítite, keď z takého vzťahu odídete.

Kde všade môžete počas leta spoznať toho pravého? Budete prekvapené!

Energiu môžete venovať svojmu osobnému rastu
Ak zostanete dlhú dobu v nezdravom manželstve, v stávke je vaša emocionálna pohoda. V konfliktnom manželstve množstvo energie investujete do procesu „liečby" vášho vzťahu, ale ak to nerobíte obaja, vaša investícia ostáva nenaplnená. Na mnoho aktivít, ktoré ste predtým milovali nemáte energiu, manžel navyše nepodporuje vaše rozhodnutia a vy si už ani nepamätáte, kedy ste naposledy urobili niečo pekné pre seba. Vyzerá to tak, že nefunkčné manželstvo vám bráni, aby ste v živote robili veci, ktoré chcete robiť, ktoré by vás bavili a ktoré si zaslúžite. V takom prípade po rozvode môžete konečne prestať dávať celú svoju energiu do niečoho a niekoho, kto si to neváži a môžete ju využiť na vlastný rozvoj.

7 dôvodov, prečo sa ľudia boja rozchodu, aj keď už necítia lásku

Budete sa cítiť šťastnejšia
Keď sa dostanete zo zlého manželstva, prídete síce o manžela, ale namiesto neho získate šťastie. Život je totiž príliš krátky na to, aby ste ho premárnili hádkami, rozpormi, konfliktmi a zotrvávaním v nezdravom vzťahu. Rozvod môže byť pre vás, samozrejme, šokom a stresujúcou udalosťou, ale neskôr budete môcť vo svojom živote otvoriť novú kapitolu, ktorá vás naplní pokojom a väčším šťastím. Mnohé štúdie naozaj ukazujú, že muži aj ženy sa cítia po odchode z konfliktného manželstva šťastnejší a vyrovnanejší.

Podviedol vás? Položte si TÝCHTO 5 otázok a prídete na to, prečo to urobil!

Paradoxne, aj vaše deti budú šťastnejšie
Často máme zábranu rozviesť sa práve kvôli deťom. Mnoho párov prežije v nenaplnenom a nešťastnom manželstve celý život, pretože nechcú dopustiť, aby ich deti boli svedkami rozvodu. Ale ak sú ich deti svedkami každodenných hádok, nešťastia či neúcty, myslia si, že robia pre ich vývin niečo lepšie? Odborníci vravia, že to tak nie je. Pre zdravý vývin detí je negatívnejšie, ak žijú v napätej atmosfére a sú denne vystavené stresu vyplývajúceho z konfliktného manželstva ich rodičov. Nevedia, čo je zdravý vzťah, nemajú vzor ako slušne riešiť problémy. Ak nechcete zničiť psychiku vášho dieťaťa, mali by ste mu ukázať, ako hľadať kompromisy a že slušný a korektný rozvod je lepší variant ako neslušné a nekorektné manželstvo.

Zlepší sa vaše zdravie
Štúdie potvrdili, že ľudia žijúci v manželstve sa dožívajú vyššieho veku pri plnšom zdraví. Lenže na to musí byť splnený základný predpoklad. Musí ísť o funkčné a šťastné manželstvo. V prípade nešťastného a dlhodobo konfliktného manželstva to neplatí. Naopak, môže byť pre vaše zdravie horšie ako osamelosť. Štúdie potvrdzujú, že život v nepriateľskej atmosfére môže byť rovnako fyzicky škodlivý ako pitie nadmierneho množstva alkoholu alebo chronický pracovný stres. Takže, ak ste sa ešte nerozišli s partnerom, ktorý nie je vašou „lepšou polovičkou", nezabudnite, že máte zvýšené riziko srdcových chorôb, rakoviny, artritídy, cukrovky a slabšieho imunitného systému. Navyše aj malé poranenia a rany na vašej pokožke sa uzdravia o 40 % pomalšie.

Verili by ste, že slobodné a bezdetné ženy sú najšťastnejšie? TOTO sú hlavné dôvody, prečo to tak je!

Začnete lepšie vyzerať
Konfliktné a dlhoročne nešťastné manželstvo sa odráža nielen na duši ženy, ale aj na jej vzhľade. Utrápenosť, sklamanie a smútok sú viditeľné na prvý pohľad. Aj keď po rozvode žena nemá v úmysle ísť hneď na botox, v jej vzhľade si môžete všimnúť prvé zmeny. Úľava, ktorá prichádza zvnútra má tendenciu ukázať sa na povrchu. Keďže vaše vnútro začalo kvitnúť, pomaly sa bude premieňať k lepšiemu aj váš vonkajší vzhľad. Začnete meniť svoje zvyky, možno začnete cvičiť, kúpite si nové oblečenie, zmeníte make-up, atď. Všetky tieto zmeny pomáhajú zvyšovať vaše sebavedomie a pocit pohody.

ROZCHOD: 5 dôvodov, prečo sa nemôžete pohnúť ďalej a zabudnúť na to, čo bolo... 

V dôchodku budete na tom lepšie
Mnohé manželstvá pretrvávajú z čisto pragmatických dôvodov. Tým najčastejším je jednoznačne finančný. Dve mzdy sú vždy viac ako jedna, lenže niektoré výskumy ukazujú, že rozvod môže byť v dlhodobom horizonte finančne výhodnejší. Týka sa to najmä manželstiev, v ktorých väčšinou žena strádala, pretože muž si užíval a neprispieval do spoločnej kasy alebo sa naopak neustále zadlžoval, nepracoval a celú domácnosť musela ťahať žena. Niektoré štúdie dokazujú, že rozvedené ženy, ktoré sa nikdy znovu nevydajú, sú v starobe na tom finančne lepšie. Po rozvode sa zvyčajne zameriavajú viac na svoju kariéru a prácu, čo vedie k vyšším zárobkom, a to sa pozitívne odráža aj na výške ich dôchodku.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock


SUPER TEST! S ktorým znamením zverokruhu si v posteli rozumiem najlepšie?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac