TOTO sú cvičenia, ktoré vám pomôžu k peknému zadku bez návštevy posilky!

TOTO sú cvičenia, ktoré vám pomôžu k peknému zadku bez návštevy posilky!

Zadok je ozdobou každej ženy. Lenže, aby bol skutočnou perlou v dave, je nutné ho skultivovať a vybrúsiť do podoby skutočného diamantu. A to ide len cvičením, rozhodne nie sedením. Tie najkľúčovejšie cviky však zvládnete aj v pohodlí domova.

Viete o nich? TOTO sú najväčší nepriatelia zdravého tréningu!

Mŕtvy ťah
Môžete ho robiť s veľkou činkou, alebo jednoručkami, prípadne so závažím. Základom je chytiť závažie a predkloniť sa tak, aby ste dosiahli pravý uhol medzi pásom a trupom. Ruky spustíte dole a pomaly sa dvíhate do vzpriamenej pozície. Dvadsať opakovaní a na druhý deň si možno ani nesadnete. Ale budete šťastná, že zadok pracuje.

Že už nestíhate schudnúť do plaviek? TOTO sú super cviky na dolné brucho!

Hlboký drep
Drep je sám o sebe absolútnym základom pekného zadku. Ale ak chcete poriadne hlboký, tak spravte drep s nohami rozkročenými od seba. Vtedy sa zadok zapojí skutočne omnoho viac ako pri klasickom drepovaní. Takýchto drepov si môžete dať koľko zvládnete, a ak sa vám máli váha vlastného tela, tak pokojne môžete v ruke zvierať aj závažie.

Bočný výpad
Výborný trik na vypracovanie si peknej línie zadočku. Namiesto drepu vykročíte nohou do strany a spravíte na ňu drep, pričom druhá ostáva vystretá. Takto nohy striedate a pre zlepšenie výsledkov môžete cvik robiť aj so závažím.

Cvik, ktorý by ste mali robiť denne v sedavom zamestnaní

Dvíhanie nohy s jednoručkou
Uchopiť jednoručku do ruky je jednoduché. No omnoho zložitejšie, ale aj účinnejšie na zadok je, ak si jednoručku uchopíte pod kolenom. Spravíte mačací chrbát a jednoručku uchopíte v predkolení. Takto nohu budete dvíhať čo najvyššie to pôjde. Potom nohy vymeníte. Odmenou za námahu bude síce poriadna svalovica, ale aj výsledky.

Výskoky na stolček
Prípadne na stoličku. Dajte si pozor na istenie a pekne vyskočte a postavte sa na stolček alebo stoličku. Samozrejme, čím vyššia je prekážka, na ktorú vyskočíte, tým bude výsledok lepší.

Autor: Marcos
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac