Umývate sa po sexe „tam dole“? Mali by ste... 

Umývate sa po sexe „tam dole“? Mali by ste... 
Aká je vaša rutina po sexe? Okamžite po akte utekáte do sprchy, alebo sa ostanete maznať a užívate si príjemné chvíle a hygienu odkladáte na neskôr? Mali by ste však vedieť, že po sexe je dôležité vyčistiť si intímne partie správne. Umývanie po sexe prispieva k odstráneniu zvyškov telesných tekutín vášho sexuálneho partnera či dokonca ejakulátu. Odborníci vám poradia, ako to robiť...

Erotická poviedka: Rýchlovka na pikniku

Po styku sa vždy vymočte
Po sexuálnom styku sa vždy vymočte. Moč vyčistí močovú trubicu a pomôže zabrániť vzniku zápalu. Následne sa osprchujte čistou vodou, aby ste sa zbavili nežiaducich telesných tekutín, potu a zvyškov moču, čím zabránite vzniku infekcií močových ciest. Nemusíte však skákať hneď z postele, stačí, ak to urobíte do hodiny po styku.

Vagína je sebestačná
Vagínu nemusíte špeciálne umývať, lebo sa prirodzene čistí prostredníctvom telesného výtoku. Výtok je citlivým ukazovateľom zdravotného stavu vagíny - jeho abnormálne množstvo alebo nepríjemný zápach poukazujú na gynekologické problémy. Pri prehnanom umývaní by ste mohli narušiť dobré baktérie a pH vagíny, ktoré ju chránia pred infekciami. Vagína je úplne sebestačná a po sexe ju netreba špeciálne umývať, hoci existujú pomôcky na jej výplachy.

Ako zistiť, či vás miláčik podvádza? Všímajte si, či...

Zamerajte sa na pysky
Pri hygiene intímnych partií odporúčajú odborníci sústrediť sa na dôkladne umytie priestoru pyskov ohanbia vodou a jemným mydlom. Môžete použiť špeciálne prostriedky na intímnu hygienu, ktoré pomáhajú obnoviť kyslé prostredie vo vagíne. Priamo do pošvy ich však nedávajte. A ako správne postupovať? Jemne odtiahnite veľké pysky od seba a prstom umyte sliznice pod nimi. Na vysušenie môžete použiť jemný uterák.

Rozpáľte sa! TOP 5 najerotickejších scén vo filme

Najmä počas sexu pri menštruácii
Najlepší spôsob, ako sa postarať o vagínu po sexe je teda nerobiť nič špeciálne. Používanie mydla je kontraproduktívne. Pre ženské zdravie je dôležitejšie dodržiavať dennú intímnu hygienu a zvlášť v čase menštruácie. Menštruačná krv je prirodzená tekutina, s ktorou sa ženy vo fertilnom veku stretávajú každý mesiac. V prípade, ak máte sexuálny styk v čase menštruácie, je dodržiavanie intímnej hygieny obzvlášť dôležité.

Vôbec sme ich nečakali! 20 celebritných vzťahov, ktoré nás totálne šokovali

Vetrajte
Samozrejme, môžete otvoriť okno v miestnosti a dôkladne vyvetrať, ale máme na mysli skôr vaše intímne partie. Po vášnivom styku sú opuchnuté, prekrvené a vlhké, preto sa hneď neobliekajte a nechajte ich trošku vyvetrať. Ak po sexe plánujete spánok, rozhodne ostaňte naostro. S intímnou hygienou súvisí aj oblečenie, preto v záujme zdravia noste bielizeň z prírodných materiálov a vyhýbajte sa dennému noseniu tzv. tangáčov.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock


OTESTUJTE SA! Aké zviera sa skrýva vo vašej duši?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac