Umývate sa „tam dole“ správne? A možno ani nie ...

Umývate sa „tam dole“ správne? A možno ani nie ...
Starostlivosť o intímnu hygienu je intímna záležitosť. Len máloktoré priateľky o tom hovoria a je len málo článkov, ktoré o tom informujú. Preto nechceme byť jedným z nich, a tak máme pre vás tipy, ako sa správne umývať „tam dole". Možno predídete aj nechceným zápalom či iným nepríjemnostiam, ktoré vás v tejto súvislosti trápia.

Použite správne mydlo
Vagína je veľmi citlivý orgán, a preto by ste jej mali venovať starostlivosť. Na denné umývanie bežný sprchový gél nestačí, niekomu môže tento orgán podráždiť. Kúpte si teda radšej intímne mydlo, ktoré je určené na danú oblasť. Majú špeciálne určené ph, ktoré je vhodné na intímne partie a nie veľmi parfumované. Druhov je už skutočne veľa, stačí len nájsť to, ktoré vám vyhovuje.

Nemala som sex 7 rokov: TOTO sa stalo, keď som ho znova skúsila

Žiadne zúrivé sprchovanie
Veľmi dôležitou informáciou je, že by ste mali svoju vagínu umývať jemne, iba z vrchnej časti. Zabudnite na zúrivé sprchovanie zvnútra, môžete si tak narušiť ph, čo vedie k neželaným infekciám. Umývajte sa teda skôr okolo nej a nezachádzajte príliš dovnútra, tam si poradí aj bez vašej pomoci. Aj pri oplachovaní skúste radšej ako sprchu sa „tam dole" iba poumývať. V letných mesiacoch sa môžete opláchnuť aj viackrát za deň, v horúcich dňoch je potenie aj na tomto mieste výraznejšie. Postačí však len čistá voda, mydlo môžete použiť len raz denne.

Dôležitý smer
Je veľmi dôležité aj to, akým smerom vagínu umývate. Umývajte preto vždy od vagíny ku konečníku, nikdy nie opačne. Zbytky moču, potu či iných neželaných zvyškov môžu byť pôvodcom infekcií, ak sa dostanú až dovnútra. Takže, smer z prednej časti do zadnej, nikdy nie opačne.

Pozor na uterák
Je to možno malichernosť, ale nikdy nie na škodu. Na intímnu partiu zvoľte radšej aj samostatný uterák. Po sprchovaní sa, samozrejme, môžete utierať do jedného, ale ak sa „zospodu" len oplachujete, neutierajte sa do uteráka na ruky či do prvého, ktorý je nablízku. Mohlo by to narobiť viac škody ako úžitku. Uteráky totiž skrývajú v sebe mnoho neviditeľných baktérií. Tu platí, žiadne drhnutie, ale jemné utretie.

5 vecí, ktoré by ste určite mali robiť po sexe

Počas menštruácie zvýšte ostražitosť. Nekúpte sa vtedy vo vani, iba sa sprchujte. V danom období je totiž oveľa väčšie riziko zápalu, a tiež nás sprevádza nepríjemný zápach. Počas menštruácie dbajte obzvlášť na správne umývanie!

Autor: Jane


Super TEST! Aké životné motto sa ku mne naozaj hodí?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac