Už ste skúsili zastaviť orgazmus? Mali by ste to robiť, pretože...

Už ste skúsili zastaviť orgazmus? Mali by ste to robiť, pretože...
Prečo si odrieknuť tak vytúžený, žiadaný a niekedy aj ťažko dosiahnuteľný pocit? Odpoveď je jednoduchá - aby to bolo ešte krajšie. Pretože veci, na ktoré sa tešíme dlhšie, ktoré si odoprieme a možno sa ich aj dočasne zriekneme si potom jednoducho užijeme viac. A tak je to aj s orgazmom.

Relax a vzrušenie
Autorka kníh o sexe a sexuálna trénerka Xanet Pailet tvrdí, že orgazmus je výslednicou vzrušenia a hlbokej relaxácie. Aj preto len 25% žien dosahuje orgazmus pri klasickom milovaní. Niekde chýba vzrušenie, niekde relaxácia. A niekedy je problémom čas. Viac času na vzrušenie aj relaxáciu. A preto je niekedy dobré si následne pocit, kedy by to malo prísť odložiť, užiť a prežiť o niečo intenzívnejšie. Aj relaxácia, aj vzrušenie sú totiž príjemné a k vyvrcholeniu sa ponáhľať rozhodne netreba.

Láka vás drsnejší sex? Spoznajte 5 základných typov dominy

Viac času, viac potešenia
Ten prvý orgazmus je vždy očakávaný a chcený. Ale Mackenzie Riel radí neskúsiť to hneď na prvú. Počkajte. Skúste si odoprieť vyvrcholenie a pokračujte len vzrušovaním. Až na druhý alebo tretí raz, keď už bude orgazmus blízko, uvoľnite svoje telo a prijmite vrchol. Uvidíte, ako to bude krásne. Krajšie ako keby ste mali orgazmus prvý. Dokonca sa hovorí, že čím viac orgazmov obložíte, tým si ten nadchádzajúci znásobíte. Pretože ste v tele nakumulovali viac vzrušenia, sexuálnej energie aj relaxácie a užívate si zaslúženú explóziu.

Sex by ste mali mať častejšie: 5 dôvodov, ktoré vás o tom presvedčia

Objavíte nové pocity
Čím viac vzrušenia, tým viac vás telo dokáže prekvapiť. Stimulácia a opakovaná stimulácia môže viesť k nepoznaným reakciám tela. Preto sa práve pri technike odkladania orgazmu stávajú zaujímavé a nečakané situácie. Jedným z nich je práve mokrý orgazmus, ktorý sa môže objaviť práve ako explozívne prepuknutie túžby. Otvorte viac brány potešenia svojho tela.

Neviete dosiahnuť orgazmus? Vieme, v čom robíte chybu

Užijete si viac prítomného okamihu
Orgazmus trvá pár krásnych sekúnd. Možno povedať, že tých najkrajších na svete, ale treba priznať aj to, že si ich veľmi neuvedomujeme. Prebehnú, ani nevieme ako. Ale tie sekundy až minúty pred ním si môžeme užívať naplno. Precíťte ich, oddajte sa im. Vychutnajte si ich. Oddajte sa relaxácii na vrchole vzrušenia a pár ráz neprekročte tú pomyselnú hranicu. Ak si viac začnete užívať pocity smerujúce k vyvrcholeniu a naplno ich prijmete, tak nebude pre vás sex redukovaný na dosiahnutie orgazmu, ale na zážitok. A práve to spôsobí, že tie orgazmy si dovolíte oddialiť. Často ich následne prežijete viac a intenzívnejšie, ako ste boli zvyknutá. Navyše, ak sa naučíte orgazmus ovládať, tak vytvoríte aj lepšiu súhru s partnerom.

Autor: Marcos
Zdroj foto: Shutterstock


SUPER TEST! S ktorým znamením zverokruhu si v posteli rozumiem najlepšie?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac