V akej polohe spinkáte? Prezradí o vás viac ako si myslíte

V akej polohe spinkáte? Prezradí o vás viac ako si myslíte
Váš hudobný vkus, spôsob šoférovania, filmy, ktoré obľubujete, to všetko o vás mnoho vypovedá. Prezrádza, v akom ste momentálne rozpoložení, ako i aký ste typ človeka. Ináč to nie je ani s polohami, v ktorých zvyknete spávať. Dokážu povedať veľa o vašej osobnosti.

Veeľmi smutná sprava: 7 dôvodov, prečo by ste nikdy nemali jesť kečup

Práca podvedomia
„Fakt, v akej polohe sa počas spánku nachádzate, je vecou podvedomia. Vy to svojou vôľou nedokážete ovplyvniť. Odráža to vaše aktuálne pocity a celkový psychický stav," objasňuje Lillian Glass, špecialistka na reč tela z Beverly Hills. „Vie tiež prezradiť mnoho o vašom vzťahu s človekom, s ktorým spíte." Poďme sa teda pozrieť bližšie na to, čo človek v spánku dokáže telom o sebe nechtiac vypovedať.

Poloha na bruchu
Jedná sa o druh veľmi bezpečnej spánkovej pozície. „Cítite sa chránený a skrytý, ako korytnačka pod svojim pancierom," vysvetľuje W. Christopher Winter, odborník na spánok. Ako osobnosť ste zrejme viac introvert, než extrovert. Zároveň ste vyrovnaným človekom so stálymi hodnotami. Musíme však podotknúť, že po zdravotnej stránke, to nie je zrovna ideálna poloha - trpia kríže a sťažené je dýchanie.

Je to fakt nutné? TAKTO riskujú kvôli hlúpej selfie

Poloha na chrbte
Už na prvý pohľad ste v ľahu na chrbte viac otvorený veciam a pripravený prijímať podnety zvonka. Podľa pani Glass ste otvoreným a sebaistým človekom. „Jedná sa o polohu, v ktorej i zvieratá spia len vtedy, keď sa cítia dobre a v bezpečí," dodáva Lillian Glass. Poloha na chrbte však nemusí bezpodmienečne predstavovať vyjadrenie sebaistoty. Rovnako sa môže jednať i o obzvlášť obozretného človeka, ktorý chce byť stále v pohotovosti. Takto všetko lepšie počuje a je pripravený pohotovejšie zasiahnuť.

Poloha plodu
Fetálna pozícia, kedy ste zbalený v klbku, ako plod v bezpečí maternice, prezrádza nie veľmi istého človeka. Môže ísť o prechodnú, momentálnu neistotu alebo celkovo plachého človeka. Zbalením sa do klbka nadobúda istotu, pocit bezpečia a dokonalý úkryt pred svetom. „Fetálnu polohu môžeme tiež nazvať regresívnou," vysvetľuje pán Winter. Obvykle v nej spávajú ľudia, ktorí sa nevedia vyrovnať s nejakou traumou alebo životnými situáciami.

Už ste si vybrali? Znamenie prezradí, kam vyraziť v lete na dovolenku

Poloha na boku
Touto pozíciou sa snažíte udržať rovnováhu - v posteli i v živote. Ide zrejme o najobvyklejšiu polohu pre väčšinu ľudí a je tiež najideálnejšia z hľadiska dychu. „Spánok na strane prezrádza akúsi harmóniu so životom, ktorú nepotrebujete bezpodmienečne každému ukazovať, ale na druhej strane ju nemáte potrebu ani skrývať," dodáva Winter.

Časté striedanie polôh
Zrejme vám čosi chodí hlavou. „Môže to byť znakom vnútorného nepokoja," vysvetľuje Winter. Rovnako sa však môže jednať aj o fyzický problém. Človek môže mať pokojnú myseľ, ale trpieť syndrómom nepokojných nôh, či iným podobným problémom. A vtedy je pre neho ťažké zotrvať v rovnakej polohe po dĺžku celého spánku. „Môže sa tiež jednať o vaše sny. Ak sú akčné, hýbete sa aj vy," prezrádza Glass.

Ovládate ich? TIETO veci by ste sa mali naučiť do 30tky a nečakať na zázrak

Zdanie verzus skutočnosť
Ak si myslíte, že viete posúdiť polohu, v ktorej sa počas spánku nachádzate, chyba. Skutočnosť, v akom položení tela zaspíte, nemusí ešte predstavovať, že v ňom i zotrváte. Jedna vec je vaše vedomie, druhá podvedomie. „Preto, ak chcete posúdiť, ktorá je tá vaša nočná poloha, riaďte sa skôr tou, v ktorej sa ráno zobudíte," radí Winter.

Autor: Lexy
Zdroj foto: Shutterstock

 


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac