Verili by ste, že slobodné a bezdetné ženy sú najšťastnejšie? TOTO sú hlavné dôvody, prečo to tak je!

Verili by ste, že slobodné a bezdetné ženy sú najšťastnejšie? TOTO sú hlavné dôvody, prečo to tak je!
Pre súčasný svet sú typické nové trendy. Jedným z nich je ten, že v posledných rokoch pribúda stále viac slobodných žien, ktoré sa ani po rokoch single života nevydajú ani nemajú deti. Psychológovia vravia, že tento trend bude napredovať, pretože podľa najnovších výskumov je preukázateľné, že bezdetné a slobodné ženy sú najšťastnejšími ľuďmi.

ROZCHOD: 5 dôvodov, prečo sa nemôžete pohnúť ďalej a zabudnúť na to, čo bolo...

Zostať slobodnou znamená žiť šťastnejší život
Napriek tomu, že tieto ženy nie sú sebecké, nemajú problémy s intimitou a väčšina z nich nie sú ani introvertky, zostávajú proste iba samy. Je to ich zámerná voľba. Zatiaľ čo mnohí stále veria tomu, že byť slobodným je synonymom izolácie a jedinou možnosťou na ceste k šťastiu a úspechu je manželstvo, výskum hovorí pri ženách o niečom inom.

TOTO sú podľa psychológov 4 najčastejšie chyby, ktoré zabíjajú váš vzťah

Prečo sú šťastnejšie?
Tradičné ukazovatele, podľa ktorých zvyčajne meriame úspech, však podľa odborníkov so šťastím až tak nesúvisia. Výskum dokonca potvrdil, že slobodní ľudia majú viac sociálnych väzieb a sú viac zapojení do svojich komunít ako manželské páry. Takže v rámci ich života sa vôbec nedá hovoriť o samote, ako by to ich spôsob života naznačoval. Oveľa častejšie oslovujú susedov a kontaktujú priateľov na sociálnych sieťach, čo im prináša pocit šťastia. Iný výskum potvrdzuje, že slobodné ženy sú zdravšie ako ich kolegyne, ktoré zakotvili v manželstve. Majú na seba viac času, venujú sa samy sebe, sú v lepšej kondícii. Okrem fyzickej zdatnosti a aktívneho spoločenského života jednotlivci častejšie prežívajú pocit osobného rastu a pocit, že je ich život neustálym procesom učenia a objavovania.

TOTO sú 3 dôvody, prečo je pes lepším spoločníkom v živote ženy ako muž

U mužov je to naopak
Podľa psychológov sa viac oplatí zosobášiť mužom, ktorí sa vďaka tomu „upokoja", menej riskujú, pretože majú zodpovednosť za rodinu a zdravšie sa stravujú ako keď žijú sami. U žien však partnerský život prináša viac stresu. Často sú na všetko samy a pre mnohé ženy, hoci o tom nahlas nehovoria, je materstvo obrovskou záťažou. Od ženy sa akosi automaticky očakáva, že bude mať deti, materstvo je pre ňu niečo prirodzené a prináša jej iba radosť. Spoločnosť nie je pripravená počuť, že by to mnohé ženy mohli považovať za záťaž.

Problém im robíme my ostatní
Ženy, ktoré sú v štyridsiatke slobodné a bezdetné sú pre mnohých ľudí akoby „neúplné". Často na nich reagujú slovami: „Neboj sa, určite si ešte niekoho nájdeš, s kým budeš mať kopu detí". Psychológovia preto vo svetle najnovších zistení vravia, že tieto ženy si pod tlakom spoločenských očakávaní možno nakoniec niekoho nájdu, no budú nešťastné a častejšie choré.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock


SUPER TEST! S ktorým znamením zverokruhu si v posteli rozumiem najlepšie?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac