Vieme, ako na to: 8 vecí, ktoré robia rozumné ženy so svojimi peniazmi

Vieme, ako na to: 8 vecí, ktoré robia rozumné ženy so svojimi peniazmi
Myslíte si, že je možné ostať vo výdavkoch peňazí opatrná, ale pritom si užívať a sporiť? Možno budete prekvapená, ale dá sa to, a s našimi radami sa vám to aj určite podarí!

Ak chcete byť šťastní, zbystrite pozornosť: TOTO všetko by ste mali stihnúť podľa znamenia!

Majú prehľad
Prvým predpokladom úspešného vzťahu s peniazmi na účte je mať o nich prehľad. Je to alfa a omega toho, aby ste vedeli, koľko peňazí potrebujete na zaplatenie nevyhnutných účtov, a koľko vám ostáva na míňanie. Rozumné ženy si dokážu pomôcť napríklad mobilnými aplikáciami, ktoré sledujú vaše príjmy i výdavky a informujú vás v prehľadných grafoch či tabuľkách o zostatku.

Podvolia sa vám raz-dva: 5 znamení, ktoré sú radi submisívne

Porovnávajú
Ak potrebujete úver na bývanie alebo iný spotrebný úver, nežiadajte o neho v banke len preto, lebo je najbližšie k vášmu bytu. Rozumné ženy porovnajú viacero ponúk, preskúmajú podmienky, výšky úrokov a nechajú si poradiť od finančného poradcu. Mať penzum viacerých informácií je krok k lepšiemu obchodu.

Predvídajú
Áno, dá sa žiť aj zo dňa na deň, čo život prinesie, ale rozumné ženy vidia za roh. Ponuky a produkty si vyberajú podľa toho, aký zisk im môžu priniesť a zároveň myslia na budúcnosť. Snažia sa byť pripravené na neočakávané situácie, ktoré môžu spôsobiť väčšie výdavky. Preto napríklad si nechajú poistiť domácnosť či auto sumou, ktorú uhradia jednorázovo v roku a nemusia sa stresovať, ak sa niečo prihodí.

Je to fakt nutné? TAKTO riskujú život kvôli hlúpej selfie!

Dávajú si pozor na svoju kreditnú kartu
Mnohí ľudia nevedia, aký je rozdiel medzi debetnou a kreditnou kartou. Kým pri debetnej hospodárite so svojimi peniazmi, ktoré na účte máte, pri kreditnej môžete ísť hlboko do mínusu a míňať oveľa viac peňazí, než ich v skutočnosti máte. Na jednej strane ide o produkt pre mnohé ženy veľmi lákavý, ale rozumné ženy opäť vedia, že ide o bezprecedentné zadlžovanie sa a minuté peniaze treba splatiť za vyšší úrok. Ak sa však chystáte do zahraničia a chcete si požičať auto, bez kreditnej karty sa nepohnete. Takže „kreditka" je praktická, len s ňou treba zaobchádzať s rozumom a opatrne!

Rozumne investujú
Mnohé ženy sú nesmierne šikovné, majú talent na mnohé veci, len si niekedy neveria. Pri plnení snov ich často brzdí potreba prvotnej vyššej investície. Lenže rozumná žena vie, že vstupná investícia musí byť, aby neskôr priniesla zisk. Ak vás napríklad baví šiť, môžete si šiť pre seba a najbližších, ale môžete si kúpiť aj poriadny šijací stroj, šiť vo väčšom a svoje krásne výrobky predávať. Investovaný kapitál sa vám časom vráti, a potom už budete v zisku.

Manžel ako najlepší priateľ? Spoznajte ho podľa zverokruhu!

Vedia, čo chcú
Neexistuje väčšie riziko pre míňanie peňazí ako bezcieľne potulovanie sa po nákupnom centre. Rozumné ženy dopredu vedia, čo potrebujú, či už ide o nákup potravín alebo oblečenia a vyberú sa do obchodu s jasným cieľom. Majú dopredu premyslené, čo chcú kúpiť a koľko plánujú utratiť.

Sporia
Pre rozumnú ženu je samozrejmé zriadenie termínovaného sporiaceho účtu. Nemôžete ísť každý mesiac na doraz a minúť všetky peniaze, pretože vás potom prekvapí neplánovaný výdavok a zostanete bez eura. Vedomie, že máte peniaze v zálohe pre neočakávané výdavky, je veľmi dôležitým faktorom bezstresového fungovania.

Vedia si dopriať a svoje peniaze užiť
Nie, nebojte sa, rozumné ženy iba nesporia a neporovnávajú ceny. Rozumné ženy si každý mesiac odložia 10 - 15 % zo svojho príjmu, ktoré utratia za niečo, čo ich baví. Či už je to pekné oblečenie, wellness pobyt, návšteva kozmetičky a kaderníčky alebo divadla.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock


Spravte si TENTO test a zistite, aká vysoká je vaša inteligencia!
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac