Viete, ako si najlepšie vypracovať bruško po pôrode? Stačí vám na to iba 15 minút denne!

Viete, ako si najlepšie vypracovať bruško po pôrode? Stačí vám na to iba 15 minút denne!

Narodenie dieťaťa je jednou z najkrajších udalostí v živote ženy. Ale často dokáže telo zmeniť na nepoznanie. Našťastie, nič nie je nemenné, a na ochabnuté bruško existuje liek v podobe cvičenia, ktoré popri kojení a prebaľovaní ani nezaberie príliš veľa času.

Uverili ste im a považujete za pravdivé: TOTO je 10 mýtov o tučných ženách

Supersety = super postava
Problémom bruška po pôrode môže byť jeho ochabnutosť. To však nenapraví žiadna zázračná diéta, či nebodaj liek. Jedine cvičenie. Výhodné je spraviť kombináciu supersetu - to znamená, že po jednom cviku prechádzate okamžite na ďalší. Skracuje to i samotný proces cvičenia a zlepšuje efektivitu! Celú sériu nižšie uvedených cvikov zopakujte trikrát po sebe.

Komička Amy Schumer si pred ústa servítku nedáva: TOTO povedala o tehotenstve!

Mostík
Perfektný cvik, ktorý začne vaše telo a bruško posilňovať od jadra. Ľahnete si na zem a nohy ohnete tak, že päty máte asi štyridsať centimetrov od zadku. Ruky máte vedľa tela a zdvihnete zadok. Vaše kolená zadok a hrudník musia tvoriť jednu líniu. Za 30 sekúnd spravte čo najviac zdvihnutí a klesaní k podlahe. Avšak hore udržte pozíciu na dve sekundy.

Medvedí plank
Dáte sa na štyri. V tejto pozícii mačky však zapojíte špičky a zdvihnete kolená nad zem. Stačí pár centimetrov. Môže sa to zdať jednoduché, ale tridsať sekúnd vydržať v pozícii, bude peklo, ktoré však výborne naštartuje formovanie bruška.

Obezita ich prestala baviť: 12 celebrít, ktoré prevzali kontrolu nad svojou váhou

Chrobák
Štartovacia pozícia je ako pri mostíku. Avšak pravú ruku zdvihnete nad hlavu a ľavú nohu vystriete. Naraz začnete dvíhať nohu dohora smerom čo najviac k hrudi. Musí ostať vystretá a súčasne k nej smerujete ľavú ruku. Tiež vystretú. Následne klesnete rukou aj nohou, ale už nepoložíte. Takto pokračujete 30 sekúnd a vymeníte nohy aj ruky.

Vták
Začínate na štyroch, akurát teraz nejdete na špičky, ale do roviny vystierate protiľahlé končatiny. Teda naraz pred seba zdvihnete ruku a zároveň vystriete nohu. Všetko do roviny chrbtice. Cvičíte 30 sekúnd, pričom striedate strany a snažíte sa o čo najvyšší počet opakovaní.

Káva počas chudnutia: Mlai by ste vedieť, že...

Kolíska s posilňovaním ruky
Ľahnete si a zdvihnite vystreté nohy nad zem, následne zdvihnete aj trup. Tým vytvoríte kolísku. Ale aby to nebolo také ľahké, jednou rukou 30 sekúnd dvíhate činku alebo závažie nad seba. Potom prejdete na druhú ruku a kolísku stále držíte.

Bočný plank
Tridsať sekúnd na každú stranu a blížite sa k záveru cvičenia. Nebudete však v statickej pozícii bočného planku, ale počas pol minúty budete klesať bokmi k zemi a následne ich dvíhať do roviny. Zadok pritom ostáva v jednej línii s chrbticou.

Autor: Marcos
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Z čoho máte úplne najväčší strach?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac