Pojem detox najčastejšie poznáme z oblasti starostlivosti o telo, či už v rámci stravovania, kozmetiky alebo športovania. Dôkladnú starostlivosť si však zaslúži nielen telo, ale aj duša a vzťahy, v ktorých sa denne pohybujeme. A preto si doprajte poriadny dúšok jesenného vzťahového detoxu, aby sa váš vzťah opäť naštartoval.

Niekedy láska vyprchá aj keď túžime, aby ostala. Taký je život.
Zdroj: Shutterstock.com

Netradičné, ale účinné - sexuálna diéta

Viacerí odborníci na vzťah vravia, že ak sa na niečo chcete tešiť, musí vám to najprv nejaký čas chýbať. Preto odporúčajú v rámci vzťahového detoxu mesačnú sexuálnu abstinenciu. Vôbec to neznamená, že sa počas tohto obdobia nesmiete k partnerovi ani len priblížiť. Môžete, ale všetko s mierou. Prvý týždeň by ste mali denne stráviť desaťminútovým túlením, bez akéhokoľvek sexuálneho podtónu. Druhý týždeň môžete pridať jemné maznanie a bozkávanie sa.

Počas tretieho týždňa máte dovolené, okrem predchádzajúcich aktivít, jemné dotyky po celom tele, ktoré už môžu mať sexuálny podtón. Na začiatku štvrtého týždňa sa s partnerom najprv porozprávajte, čo sa vám počas predchádzajúcich týždňov páčilo, čo vám chýbalo a dohodnite sa , že si to budete v budúcnosti poskytovať. Vyvrcholením mesačného odriekania môže byť vášnivý a nespútaný sex. Verte, že po takejto pauze bude milovanie nezabudnuteľné.