Internet je miesto, kde sme otvorenejší, máme menej zábran a omnoho skôr prezradíme o sebe informácie, ktoré by sme pri priamom kontakte nepovedali. Internet sa stal súčasťou našich životov a je naším obrovským pomocníkom. Je to prvé miesto, kde hľadáme odpovede na naše otázky, ale zároveň aj nebezpečné a patologické miesto. Zvlášť to platí vtedy, ak si píšete s neznámymi ľuďmi alebo im posielate fotografie intímneho charakteru.

Tablet deti tinedzeri dreamstime
Zdroj: Shutterstock

Vždy si vyberte iba jedno – tvár alebo telo

Ak chcete niekoho obšťastniť sextingom, dôkladne si uvedomte jedno základné pravidlo. Buď si odfotíte tvár alebo telo, nikdy nie všetko spolu! Pokiaľ chcete partnerovi poslať sexi pózu, odfoťte sa od krku dole. Ak ho chcete navnadiť sexi pohľadom, odfoťte si tvár, urobte vzrušujúcu selfie od krku hore a pošlite mu ju. Základným pravidlom je, aby nikto nikdy neidentifikoval vašu tvár s vaším nahým poprsím, zadkom alebo pohlavím.

Myslite na to, že vás môžu spoznať aj podľa bytových doplnkov

V prípade, že niekomu pošlete svoju nahú fotku bez hlavy, myslite na to, aby ste nepózovali vedľa obrazu, ktorý nikto iný nemá alebo nesedeli na posteli s originálnym čalúnením, podľa ktorého ľudia spoznajú váš byt. Všetko, čo zachytíte na fotke vás môže identifikovať, a preto sa radšej postavte oproti bielej stene. Tým nič nepokazíte.