Nedarí sa vám v láske? Dlhé mesiace ste bez poriadneho rande? Pomaly už ani neveríte, že stretnete niekoho, s kým vám to vyjde? Ak chcete nájsť pravú lásku, poradíme vám ako na to. Budete však musieť niečo na svojom prístupe zmeniť. Najprv skúste identifikovať, čo vám v tom bráni a v druhom kroku musíte vyraziť láske oproti a nečakať, že si vás sama nájde.

Romantika je vám blízka.
Zdroj: Shutterstock

Nič neuponáhľajte, buďte trpezlivá
Byť nedobrovoľnou single je ťažké. Zúfalstvo a beznádej prinášajú netrpezlivosť, čo  spôsobuje frustráciu a stres. Preto spomaľte. Nech sa veci stanú. Verte si. Myslite na to, že muž, ktorý je pre vás vhodný, sa ukáže v správnom čase a na správnom mieste. Ak prepadnete beznádeji, stane sa z vás neatraktívna osoba, ktorej sa druhí budú vyhýbať.

Pozorujte, robte si názor, no nesúďte
Ak sa ocitnete v spoločnosti mužov, pozorujte ich, komunikujte s nimi, vytvárajte si o nich názor, ale nevytvárajte si o nich priskoré hodnotiace závery. Neuvažujte o nich automaticky negatívne a nehľadajte nasilu potvrdenie svojich teórií, že všetci muži sú nezodpovední alebo sukničkári. Matka Tereza raz povedala: „Ak súdite iných, nemáte čas milovať ich.“ Preto buďte otvorená  každému človeku, ktorého stretnete, nech má šancu prejaviť sa.

Robte, čo vás robí šťastnou
Svoje šťastie povýšte na prvé miesto. Nebojte sa, nie je to sebecké. Iba ak budete pokojná a šťastná, máte šancu, že budete pre niekoho zaujímavá. Vyhnite sa hľadaniu lásky na nesprávnych miestach. Ak nie ste barový typ, nehľadajte lásku v bare. Trávte čas na miestach, ktoré vás robia šťastnou, zapojte sa do aktivít, ktoré sa vám naozaj páčia a pri ktorých ste autentická.

Nebojte sa zariskovať
Láska nemusí vojsť do vášho života, ak budete neustále robiť iba veci, v rámci ktorých sa cítite bezpečne a ktoré poznáte. Opakovanie rovnakých vecí a očakávanie nového výsledku je niečo, čo sa vylučuje. Ak chcete dosiahnuť nový výsledok, musíte urobiť nové veci. Opýtajte sa sama seba, čoho sa bojíte. 

Zvyčajne je to presne to, čo potrebujete oživiť. Vyskúšajte jogu alebo kurz varenia. Choďte do knižnice či na plaváreň. Pripojte sa k turistickému oddielu. Skúste niečo iné. Zbavte sa pohodlia a dozviete sa niečo nové a spoznáte nových ľudí.