Doba, v ktorej stačí kliknúť a máte skoro všetko, na čo si spomeniete, nepraje vzťahom. Veď keď chcete spoznať niekoho nového či nadviazať partnerský vzťah, potrebujete do toho investovať čas. Dnes však už len stačí pripojiť sa na sociálne siete a do minúty máte s kým ísť na rande. A zajtra zase s niekým iným. Práve tak vyzerajú fastfoodové vzťahy.

Horoskop lásky: Čo vás čaká v jesennom období?
Zdroj: Shutterstock.com

Hlavne všetko rýchlo

Generácia dnešných mladých ľudí má vážny problém s trpezlivosťou. Ich život beží v jednom tempe. Ráno rýchla káva a ešte rýchlejšie raňajky, rýchly presun elektrokolobežkou do práce, desiatky rýchlych pracovných telefonátov, čo najrýchlejší internet. Po práci do seba hodia hamburger, niektorí odbehnú svojich päť kilometrov, samozrejme, čo najrýchlejšie a čo najskôr sa chcú dostať do postele.

Uspokojenie aktuálnych potrieb je to najdôležitejšie. Problém je v tom, že rovnako pristupujú aj ku vzťahom. Užiť si a zabaviť sa, to je najdôležitejšie. Všetko, čo trvá dlhšie a je pomalšie a zložitejšie ich unavuje, nudí a núti rýchlo odísť. Preto je dnes trendom pestovať tzv. fastfoodové vzťahy.