To, po čom vlastne chlapi túžia asi zostane navždy záhadou. Avšak aspoň v oblasti ľudskej príťažlivosti nám veda poskytla odpoveď. Každý človek síce má vlastné preferencie, ale napriek tomu je možné zopár z nich zovšeobecniť. Ak sa, milé dámy, chcete stať pre mužov atraktívne, nezabudnite na nasledujúcich päť vecí.

Žena v negližé
Zdroj: KiK

Prirodzene vyzerajúci make-up vrátane očných tieňov a rúžu

Niektorí muži tvrdia, že uprednostňujú ženy bez mejkapu, pretože vyzerajú prirodzene. Iní uprednostňujú výrazný mejkap, ktorý vraj dodá žene šmrnc. Nový prieskum online zoznamky Zoosk ukázal, že priemerný muž s trikrát väčšou pravdepodobnosťou pozve na rande ženu, ktorá má mejkap ako tú, ktorá nie je vôbec namaľovaná.

Prieskum analyzoval profily 1 200 žien a ukázal, že tie, ktoré mali očné tiene, rúž a lícenku, mali trojnásobnú šancu v porovnaní s ostatnými, že ich muži oslovia. Špeciálne muži oceňujú očné tiene - ženy s namaľovanými očami získali až o 139 % viac pozvaní ako tie, ktoré ich nemali. Po očných tieňoch je dôležitý aj rúž - ženy s namaľovanými pery dostali o 119 % viac správ ako tie s nenamaľovanými.