Po samotnom rozvode či rozchode existuje ešte jedna fáza, ktorú mnohí nedokážu ustáť. Nastáva vtedy, keď ex zverejní nový vzťah, pričom vy nový vzťah ešte nemáte. Pokiaľ máte s bývalým deti, je to o to ťažšie, pretože jeho nový vzťah sa stáva členom vašej širšej „rodiny“. Pre zvládnutie danej situácie je veľmi dôležité zahojiť zranenia, ktoré z rozchodu ešte zostali. Možno aj nasledujúcimi krokmi.

Máte doma žiarlivca?
Zdroj: shutterstock

Nahraďte toxické myšlienky konštruktívnejšími

„Čo asi teraz spolu robia? Chodia do tej istej reštaurácie, kam sme chodili my? Má s ňou lepší sex, než so mnou? Určite si ju vezme!“ Toto sú absolútne toxické myšlienky, ktoré rozožierajú vaše vnútro. Potrebujete sa od nich oslobodiť a nemyslieť na ne každú chvíľu. Pýtate sa ako na to? Vymeňte ich za konštruktívnejšie otázky, ktoré vás na rozdiel od tých toxických môžu niekam posunúť. „Bolo mi v tom vzťahu naozaj dobre? Čo mi tento vzťah dal? Čo mi v ňom chýbalo? Za čo som svojmu bývalému partnerovi vďačná? Páčil sa mi sex s ním? Bolo na ňom niečo, čo sa mi nepáčilo?“ Zamerajte sa otázkami a myšlienkami v prvom rade na seba. Ich dvoch nechajte tak.

Nehanbite sa za emócie

Najviac si ubližujete, keď svoje emócie budete popierať a potlačovať. Ak ich budete spochybňovať a nahovárať si, že sa nič nedeje. Je prirodzené, že zo začiatku môžete žiarliť. Prijmite to. Rovnako prijmite, že si občas poplačete a budete cítiť smútok či samotu. Je to úplne normálne. Čím viac necháte priechod negatívnym emóciám, tým skôr sa vyplavia. Samozrejme, dávajte si pozor, aby ste nepôsobili ako hysterka a aby ste ich vyvážili pozitívnymi emóciami.