Vzťahy a sex Neviete dosiahnuť, aby vaša láska rástla? Poradíme vám, ako na to!

ZDROJ:

Partnerský život by mal oboch partnerov nabíjať energiou, motivovať, povzbudzovať, mali by sa na seba tešiť a podporovať sa. Necítite to vo svojom vzťahu, hoci svoju polovičku milujete? Možno stačí urobiť vo vzťahu iba niekoľko zmien! Nechajte sa inšpirovať radami odborníkov, ktoré vám prinesú do spoločného života viac energie.

Neviete dosiahnuť, aby vaša láska rástla? Poradíme vám, ako na to!


Erotická poviedka: Nevedela som, že ide o nezáväzný sex...

Neviete dosiahnuť, aby vaša láska rástla? Poradíme vám, ako na to!

Naučte sa brať partnera takého, aký je
Ľahko sa to povie, no ťažšie realizuje. Málokedy sa stáva, že sa v partnerstve stretnú dvaja rovnakí ľudia. Nemusí byť vôbec na škodu, že váš partner je iný, napríklad opatrnejší, impulzívnejší alebo bojazlivejší. Jeho „inakosť" vám naopak môže ukázať iný pohľad na veci, situácie a vzťahy. Nesnažte sa ho meniť na svoj obraz. Radšej sa sústreďte na to, čo pozitívne vám do života priniesol. Úspešné partnerstvo musí byť tímové a najlepší tím je ten, v ktorom je každý jednotlivec dobrý v niečom inom. Výhodu rozdielov medzi sebou vnímajte v tom, že sa navzájom môžete v niečom obohatiť.

Neviete flirtovať? Týchto 5 krokov vám zaručene pomôže!

Niet nad vzájomnú komunikáciu
Riziko dlhodobého vzťahu často spočíva v tom, že partneri navzájom menej komunikujú, lebo sa domnievajú, že toho druhého už totálne poznajú, vedia, čo si myslí, čo by povedal, a ako by sa zachoval. Lenže práve tento postoj spôsobuje stagnáciu a prináša stereotyp. Navyše, v dôsledku menšej komunikácie si partneri začínajú domýšľať, čo by ten druhý povedal alebo čo si myslí a často sa môžu obaja mýliť. Ak chcete vzťah posunúť na vyššiu úroveň, musíte obnoviť rozhovory, zdieľať svoje prežívanie, nedomýšľať si za partnera. Verte, že sa vyplatí menej žiť v domnienkach, viac si overovať realitu, ako to ten druhý má, ako niečo myslel, a podobne. Zároveň je dôležité hovoriť nahlas o svojich potrebách a túžbach. Bez toho ich partner nemá šancu naplniť.

Ich láska nás šokovala! 17 netradičných celebritných párikov

Vzťah nikdy nepostavte na zákazoch, ale na snahe pochopiť
Častou chybou neskúsených párov je, že pri vyslovení nejakej túžby jedného, ten druhý rázne povie: „Ani náhodou, to si vyhoď z hlavy!" Psychológovia vravia, že nemôžete nikomu riadiť život len preto, že spolu zdieľate jeden byt. Ak niekoho milujete, mali by ste sa snažiť pochopiť jeho pohnútky. Ak ho odmietnete a nepodporíte, pošliapete jeho sny. Hoci vám príde jeho nápad šialený, skúste mu vysvetliť, čo vám pri jeho počutí ide hlavou. „Chcem ťa pochopiť a porozumieť ti, prečo ti na tom tak záleží. Mám ale zopár otázok. Môžeme sa o tom porozprávať?"

Nezabudnite, že vaše šťastie nezávisí od vášho partnera
Zdá sa vám, že vášmu partnerovi sú proti srsti niektoré vaše plány? Nuž, uvedomte si, že partner nemusí s vami vždy za každú cenu súhlasiť. Obaja máte právo na svoj názor. Dôležitejšia je vaša vzájomná tolerancia a ochota poskytnúť tomu druhému priestor na realizáciu svojich snov. Ak nemá partner náladu, je nervózny, má to okamžitý vplyv aj na vašu náladu? Nezabúdajte, že to, ako sa cítite a či máte subjektívny pocit šťastia, závisí len od vás, od vášho rozhodnutia. Nenechajte sa ovplyvňovať v práci, na ulici, doma či pri nákupe neochotou a zlou náladou kolegov, predavačiek alebo okoloidúcich. Neskĺznite k tomu, že budete „zberač" nálad okolo vás a podľa toho sa budete cítiť.

Otázka, ktorá je stále vo vzduchu... Prečo muži opúšťajú svoje ženy?

Na iróniu a sarkazmus zabudnite
Humor a mierne podpichovanie sú súčasťou každého vzťahu. Ak chcete, aby váš vzťah kvitol, nepoužívajte v ňom výsmech a iróniu. Nezhadzujte partnerovu sebadôveru tým, že mu budete ironicky pripomínať na čo nemá, čo nezvládne, a podobne. Rozlišujte medzi žartovaním a vysmievaním sa.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock

#WANDASK