Vzťahy a sex Orgazmus: ako nezistí, že predstierate?

ZDROJ:

Ženy po ňom túžia, muži tiež. Mnohokrát sa však stáva, že ani jeden z partnerov nepozná, že už skutočne prišiel. Dôvodom je slabé poznanie vlastného tela a jeho správanie.

Orgazmus: ako nezistí, že predstierate?

Viete, čo je v skutočnosti orgazmus? A ako ho vaše telo prežíva? Vo fáze vzrušenia sa postupne zvyšuje váš tep a žily sa rozširujú. Stúpa krvný tlak. Zväčšujú sa prsia aj prsné bradavky. Pošva sa zvlhčuje. Telo postupne prechádza do fázy plateau, kedy vaše srdce bije rýchlosťou až 160 úderov za minútu. Vaše prsia môžu byť väčšie až o 25% (bohužiaľ, krátkodobý efekt). Vaginálny otvor sa zužuje, aby mohol pevne obopnúť penis. Práve v týchto chvíľach vaše telo signalizuje, že sa blíži vyvrcholenie. Počas samotného orgazmu telom prechádza vlna sťahov v intervaloch 0,8 sekúnd. Ich počet sa pohybuje od 3 do 15. V závislosti na polohe by mal partner vaše kontrakcie vidieť alebo cítiť.

Predstierate?

Žena dosiahne vyvrcholenie obvykle za 5 až 20 minút. Mužovi pritom postačuje 2 až 5 minút. Nerovnováha zdanlivo neriešiteľná, ktorej výsledkom často býva predstieraný orgazmus. Prečo partnera klameme? Dôvod sa viac menej opakuje. Chceme ho potešiť, nesklamať, dať mu pocit víťazstva a odmeny za jeho snaženie. Je pravdou, že trénované panvové svaly dokážu navodiť pocit vyvrcholenia a muž v ošiali väčšinou nespozná. Ak takéto scény praktizujete aj vy, nikdy o tom svojmu partnerovi nepovedzte. Bol by sklamaný a ponížený.

Predstierali ste už niekedy orgazmus? Alebo to považujete za podvod najťažšieho razenia a partnerovi by ste nikdy nič nepredstierala? Skutočnosť je taká, že takmer každá žena už niekedy svoj orgazmus predstierala, a mala na to dobré dôvody.

Prečo ale ženy potrebujú predstierať orgazmus a čo ich k tomu vedie? Pri sexe zohráva veľmi dôležitú úlohu náš mozog, presnejšie povedané myseľ. Správna stimulácia dokáže divy nielen u mužov, ale i u žien. Erotická poviedka, vzrušujúca hudba, či horúca scéna v televízii vás naladí na tú správnu nôtu za pár sekúnd. Keď ste však mysľou neprítomná, niečo vás trápi alebo ste zažili veľké psychické vypätie, nemusí ani tá najväčšia snaha (vás oboch) vyústiť do orgazmu. A aj keď je vám sex veľmi príjemný a baví vás, po zhodnotení situácie je dosť možné, že svoj orgazmus budete predstierať.

Zistí, že to predstierate?

Je veľmi nepravdepodobné, že muž odhalí vašu posteľnú lož. Pokiaľ máte dostatočne vytrénované pošvové svaly, sťahy môžete nafilmovať ako skutočné. Ženy neejakulujú žiadnu tekutinu, takže sme tým pádom chránenejšie a šanca klamať partnera, že už SME je ľahšia. ALE! Veľmi pozorný partner môže odhaliť drobnosť, ktorú ste si vy doteraz nevšimli. Pri skutočnom orgazme sa môžete špecificky prejavovať. Niektoré ženy hryzú partnerovi rameno, iné škriabu jeho chrbát, niektoré vydávajú osobité zvuky. Pokiaľ pri predstieranom orgazme o tom nevieme a "nedodáme" to partnerovi s tým kompletne, môže začať špekulovať.

Predstiera to? Odhaľte ju a urobte naozaj!

#WANDASK