Vzťahy a sex POZOR! TOTO sú DVE otázky, ktoré by ste sa NIKDY nemali spýtať svojho partnera! Viete o nich?

Ľúbim ho, no jedna vec ma ničí
ZDROJ: Shutterstock

Psychológovia vravia, že prvou otázkou je: „Hneváš sa na mňa?“ Táto veta je vraj začiatkom konca všetkých vzťahov. Každý, kto aspoň raz zakotvil v partnerskom vzťahu vie, že jeho neoddeliteľnou súčasťou sú občasné spory. Rozličné názory automaticky prinášajú aj ich výmenu. Dôležité je uvedomiť si, že komunikácia je kľúčom k zvládnutiu akýchkoľvek rozporov. Konflikt je niekedy nevyhnutným produktom skutočnej a úprimnej komunikácie. Dobrou správou je, že konflikt môže byť aj obrovskou príležitosťou pre rast, ak ho uchopíme zo správnej strany.

nevera
Zdroj: Shutterstock

Môžete si za to sama

V konflikte zo všetkých dobre mienených fráz, ktoré môžete povedať svojmu partnerovi, nikdy sa ho nepýtajte, či sa na vás hnevá alebo či je na vás naštvaný. To najhoršie, čo môžete urobiť je, keď sa hráte na „vševedka“ a manipulatívnym spôsobom do otázky zabalíte vlastné presvedčenie, že sa partner na vás hnevá.

Namiesto toho, aby ste sa ho opýtali, čo prežíva, rovno mu vnútite, že sa na vás hnevá. Potom na nečudujte, že následkom tejto otázky je partnerov hnev na vás, lebo aj keď sa na vás spočiatku nehneval, po otázke nadobudne presvedčenie, že na to môže mať dôvod.

#WANDASK