Vzťahy a sex ROZCHOD! Oľutovali ste ho, no neviete, či sa k nemu chcete vrátiť? Poradíme vám, čo máte urobiť

Dajte zbohom nefunkčnému vzťahu
ZDROJ: Shutterstock

Bohužiaľ, nie všetky vzťahy vydržia až do smrti. Rozchody patria k životu a ak sa kvôli nim nechcete utrápiť, musíte sa naučiť ich zvládať. Mnohí ľudia však rozchod ľutujú. Psychológovia vravia, že to vôbec neznamená, žeby ste sa mali vrátiť k svojmu ex. Rozchod je strata, a preto je pochopiteľné, že v určitej fáze pociťujete smútok a ľútosť. Napriek tomu vás tieto emócie môžu posunúť v osobnostnom raste. A to sú dobré správy!

ss
Zdroj: Shutterstock

Veďte vnútorný dialóg

Opýtajte sa sami seba a pokúste sa zodpovedať na nasledujúce otázky: Bol rozchod spontánnym a impulzívnym nápadom bez toho, aby ste o ňom dlhšie uvažovali? Je váš život po rozchode viditeľne horší? Bol váš vzťah funkčný, no keďže neviete fungovať v dlhodobom vzťahu, tak ste z neho radšej vycúvali?

Ak ste odpovedali na uvedené otázky „áno“, konali ste unáhlene, impulzívne a ľútosť nad strateným vzťahom je prejavom vašej nezrelosti. Ak ste na spomínané otázky odpovedali „nie“, konali ste uvážene, po dlhšom vnútornom boji a vaša ľútosť je regulárnym sprievodným javom smútenia.  Nebojte sa získať spätnú väzbu aj od ľudí, ktorí vás dobre poznajú a ktorých názor si vážite. Ako vnímali oni váš vzťah?

#WANDASK