Nie je nič príjemné, ak máte spolu na pláne lásku, ale ten váš ako čierneho Petra stále vyťahuje jeho bývalú partnerku. Možno na ňu práve neskladá glorioly, ale už len fakt, že ju nosí v mysli môže poradne vadiť. Preto je dobré spraviť pár opatrení, ktoré pomôžu ako vám, tak aj vášmu vzťahu.

Vzťah na pracovisku
Zdroj: Shutterstock

Nikdy nepôjde o cudziu osobu

Môžu na ňu spomínať v dobrom, alebo nadávať, ale experti na vzťahy hovoria, že svojich bývalých lások sa človek už jednoducho nezbaví. Je však dobré vedieť, v akom mieste srdca a koľko priestoru jej venuje. Na to je dobré spraviť si interný audit, ktorý veľa na povie o tom, kde je ona a kde ste vy.

Cíti sa vo vzťahu príjemne?

Ak partner na svoju bývalku nielen myslí, ale aj s ňou komunikuje, manželská poradkyňa Jennifer L. McBride McNamara, hovorí, že to môže byť veľmi stresujúci aspekt, ktorý vás zneistí. Komunikácia však môže prebiehať na pragmatickej rovine. Napríklad v otázke detí, alebo spoločných záľub. Mnoho partnerov mohlo mať spoločné hobby, ktoré nemuselo utrpieť tým, že sa rozišli. Pre novú ženu to však bude vnímané ako ohrozenie.

Preto sa najprv spýtajte sama seba či sa cítite vo vzťahu neisto a ak áno, spýtajte sa partnera, či je s vami šťastný, je mu vzťah príjemný a cíti sa dobre. Netreba útoky ani výčitky. Jednoducho príjemný rozhovor, pri ktorom zistíte, či je komunikácia s minulosťou potešením, alebo len pragmatizmom. Prípadne objavíte možnosti, ako nahradiť jeho ex aj v iných veciach ako je vzťah.