Premena dobrého priateľstva na partnerský vzťah je veľmi častým javom. Ľudia sa spoznajú, vedia, s čím môžu u druhého rátať a majú za sebou fázu oťukávania. Čo však, keď po tejto zmene túži len jeden? Skúsiť zariskovať, alebo sa v tichosti ďalej priateliť? Tentoraz nám otázku poslal čitateľ Fredy:

Tajne zamilovaný: Ako jej to povedať?

„Dobrý deň, prosím vás o názor. Som hanblivý muž vo vzťahu k žene, ktorá sa mi páči a do ktorej som zaľúbený. Mám 35 rokov, ona 31. Poznáme sa už asi štyri roky, no minulý rok od leta sme sa začali stretávať častejšie, absolvovali sme spolu aj kurz spoločenského tanca. Lenže ja som dostal akýsi blok a neviem, ako jej svoju lásku vyjadriť, bojím sa s ňou o nás rozprávať, aby ma neodmietla. Mám totiž pocit, že ona moje city neopätuje. Z jej strany som nepostrehol ani náznak, žiadne chytenie za ruku, o bozku ani nehovorím. Ako to vidíte vy?"

Evka (31): „Ja si myslím, že už je čas niečo podniknúť, inak sa budeš vnútri trápiť a nič z toho. Ja som sa naučila, že takéto tajne zamilované kamarátstva veľký zmysel nemajú. Držíš sa niekoho, s kým zrejme nebudeš a všetko okolo ti uteká. Povedz jej to a uvidíš. Buď s tebou bude chcieť byť, alebo sa aspoň ty pohneš ďalej."

Zuzka (27): „Milý Fredy, ak u kamarátky nevidíš ani náznak toho, že by chcela niečo viac, osobne si nie som istá, či tam vôbec city takéhoto typu budú. Ženy vedia jasne naznačiť, ak niečo chcú a podľa mňa to vedia aj iniciovať. Váš vzťah vyzerá naozaj len kamarátsky, takže sa budeš musieť rozhodnúť. Buď jej to povedz a možno sa prejaví, alebo si toto kamarátstvo udrž a hľadaj niekde inde."

Tajne zamilovaný: Ako jej to povedať?
Ela (31): „A do kedy chceš čakať? Podľa máš dosť rokov na to, aby si niečo podnikol, inak budeš tajne zamilovaný ešte niekoľko rokov. Príde mi to tak, že hop alebo trop. Keď nevieš, čo ona na to, musíš skúsiť."

Kristína (19): „No ak je podobný typ ako ty, môžete sa takto kamarátiť do nekonečna a nič z toho nebude. Nehovorím, že jej máš na rovinu povedať, čo k nej cítiš, ale tak skús urobiť nejaký krok smerom dopredu. Chyť ju za ruku, poprav jej vlasy na tvári a uvidíš, ako zareaguje."

Danka (22): „Vo vzťahoch sa mi už x-krát osvedčilo heslo rozhovor rozhovor, rozhovor. Ak človek niečo chce vedieť, musí sa pýtať. Nadhoď tému frajerov, koľko ich mala, či niekoho hľadá a podobne. Uvidíš, ako na tom je a môžeš aj nadhodiť akože vtipne, že čo vy dvaja spolu. Aké by to bolo, keby ste spolu chodili a tak. Zahraj to pre istotu na zábavu a ak bude odpoveď negatívna, akože sa nič nestalo. A keď pozitívna, v rozhovore môžete pokračovať."

Napadla aj vám otázka, čo vám nedá spať? Sme tu pre vás! Pošlite nám ju kedykoľvek na našu adresu redakcia (zavináč) wanda (bodka) sk, nezabudnite ale označiť, či vás zaujíma odpoveď od žien alebo mužov. Môžete sa pýtať na lásku, vzťahy, sexuálne problémy, ale aj na diéty, krásu, styling, fitnes či líčenie.