Vzťahy a sex TAKTO by mala vyzerať dominancia v spálni: Nemýľte si ju ale s agresiou a bolesťou!

sex
ZDROJ: Shutterstock

Rozhodnutie vniesť do intímneho života prvok dominantného a submisívneho správania môže znamenať prevrátenie tradičných rodových rolí. Minimálne sa zmení atmosféra či smerovanie intimity. Ak si myslíte, že musíte investovať nemalé finančné prostriedky do pút, bičov alebo povrazov, máme pre vás zaujímavú informáciu - nemusíte. „Všetko, čo potrebujete sú vaše slová,“ vraví profesionálna domina Ava Zhang, ktorá pracuje v jednom z intímnych klubov v New Yorku.

sex
Zdroj: Shutterstock

Nezamieňajte si dominanciu v spálni s agresivitou a bolesťou
Jednou z najbežnejších mylných predstáv, ktoré obklopujú dominantné správanie v spálni je predstava, že dominantný partner spôsobuje bolesť, je násilný a  uspokojuje svoje potreby bez ohľadu na druhého.

Odborníci upozorňujú, že toto sú prejavy narcizmu kombinovaného so sociopatiou. Prevziať dominantné postavenie v spálni neznamená byť sadista alebo partnera ponižovať. Je to príležitosť na spojenie so silnejšou stránkou svojho ja a jej zdieľanie s človekom, ktorého chcete urobiť šťastným. Je to o blízkosti a spojení, nie o krutosti.

Nemusíte minúť žiadne peniaze
Ak rozmýšľate o dominancii v posteli, možno vás ovplyvnili filmy, ktoré ste na túto tému videli. Možno vás inšpirovali, no mnohých mohli odradiť, aby si dominanciu vyskúšali. Odborníci vravia, že byť dominantný v spálni neznamená, že musíte investovať do výstredných pomôcok, ako sú putá, biče či laná. 

Sú to symbolické rekvizity. Najdôležitejšie sú slová. Pomocou nich prikážete partnerovi, aby sa nehýbal, putá iba poskytnú ďalšiu vrstvu pre zážitok. Slovo je to, čím okolo seba rozosievame silu. Je to najlacnejší, ale zároveň najúčinnejší nástroj, ak sa rozhodnete pre vyskúšanie dominantno-submisívneho prístupu v sexe. 

sex
Zdroj: Shutterstock

Skvelý sex začína a končí komunikáciou
Myslíte si, že keď vy alebo váš partner budete symbolom sexuálnej dokonalosti, ak predvediete čo najviac polôh alebo ohúrite erotickými pomôckami od výmyslu sveta? Mýlite sa. Realita je taká, že skvelý sex sa rodí zo skvelej komunikácie. Čím otvorenejšie a úprimnejšie budete spolu rozprávať o svojich intímnych túžbach a predstavách, tým skôr môžete zažiť skvelý sex.

Zaujatie dominantného postavenia v sexualite si vyžaduje schopnosť robiť dohody a povedať, čo chcete, čo vás baví a prečo. „Dve  najdôležitejšie veci, ktoré som sa naučila ako profesionálna domina je poznať seba a komunikovať s partnermi, čo chcem. Prevziať dominantnejšiu úlohu znamená najprv porozumieť sebe, brať ohľad na druhých a dohodnúť sa na tom, čo je dovolené a čo je tabu“, vraví Ava Zhang.

Búranie stereotypov 
Všetci sme väzňami výchovy či spoločenských názorov. Máme predstavu o tom, čo sa patrí a čo nepatrí „robiť“ v posteli. Aj keď sa považujeme za moderných, stále nás môžu znepokojovať zastarané postoje k sexuálnym rolám či jednotlivým aktivitám. Je len na nás, ako sa k tomu postavíme. Dôležitá je predovšetkým komunikácia s partnerom.

Úprimná spoveď, čo nás vzrušuje, čo by sa nám páčilo a po čom túžime. Obojstranný súhlas je vstupenkou k tomu, aby si pár užil sex podľa svojich predstáv. Pretože, ako hovorí Ava Zhang, najdôležitejší pohlavný orgán je naša myseľ. Všetko, čo potrebujeme je zvoliť správny prístup, odkomunikovať ho s partnerom a spoločne hľadať cesty k naplneniu túžob oboch partnerov.

#WANDASK