Indícií, že váš ex sa k vám chce vrátiť môže byť veľmi veľa. Vybrali sme šesť z nich, o ktorých psychológovia vravia, že patria k tým rafinovanejším. Ak sa s nimi stretnete a prekuknete ich, je len na vás, či vás nimi bývalý dostane alebo odoláte.

Ženy narodené v týchto znameniach si musia na výber životného partnera dať pozor. Prečo?
Zdroj: Shutterstock

Po pár dňoch je v novom vzťahu

Hoci na prvý pohľad by sa zdalo, že asi k vám neprechovával príliš pevné puto, keď pár dní po rozchode si našiel niekoho iného, opak je často pravdou. Ako je to možné? Prečo mu netrvalo ani týždeň a našiel si inú? Odborníci naznačujú, že zmyslom rýchleho vzťahu po rozchode je potreba zaplniť prázdnotu, ktorá vznikla po bolestivom rozchode. Pravý vzťah prichádza až po vybudovaní vzájomnej dôvery, bezpečia a istoty. Mnoho ex smúti nad stratou týchto pocitov po rozchode a vyrovnáva sa tým tak, že doslova vhupnú do vzťahu s inou osobou. Odborníci označujú takýto vzťah emocionálny „leukoplast“. Ex môže nadviazať tento vzťahu hoci je do vás stále zamilovaný, no neprežíva v ňom dôveru a bezpečnosť. Slúži mu len ako liek na samotu.

Chodí s niekým, kto je vaším pravým opakom

Psychológovia vravia, že expartneri sa niekedy snažia nadmerne kompenzovať bolesť z rozchodu tým, že si nájdu niekoho, kto je presným opakom bývalého partnera. Ak si váš ex relatívne rýchlo po rozchode našiel ženu, ktorá vám nie je v ničom podobná, pravdepodobne si myslí, že tak zacelí bolesť a ranu, ktorú mu spôsobil rozchod s vami. Často to býva cesta, ako sa k vám znovu dostať, pretože verí, že si všimnete, že pri novej partnerke nie je šťastný.