Vzťahy a sex TÝCHTO 9 vecí je signálom slepej uličky vo vašom vzťahu! Našli ste sa v nich? POZOR na to!

ZDROJ:

Každý túži žiť v milujúcom a angažovanom vzťahu. Deliť sa o radosti, ale aj trápenia, tráviť spolu čas, budovať si spoločnú budúcnosť. Nie vždy sa to podarí. Aby ste predišli vete: „Keby som to tušila skôr, tak by som od neho odišla!", ponúkame vám prehľad situácií, ktoré sú indikátorom tzv. slepej uličky vo vzťahu. Ak z nej zavčasu nevycúvate, váš vzťah zlyhá.

Ak je vaša vzájomná komunikácia boj
Neslúži vaša vzájomná komunikácia k porozumeniu a dohode? Dokazujete si, kto má pravdu? Spochybňujete sa navzájom? Hádate sa a komunikáciu používate na to, aby ste druhého partnera umlčali? Potom je vaša spoločná komunikácia neustály boj o to, kto z koho. Je to hlavný signál, že váš vzťah speje do slepej uličky.

TÝCHTO 9 vecí je signálom slepej uličky vo vašom vzťahu! Našli ste sa v nich? POZOR na to!

 

Absencia vzájomných dotykov
Ak sa minimálne jeden z vás vyhýba vzájomným dotykom, môže to byť začiatok konca. Teraz nemáme na mysli len samotný sex, ale bežné letmé dotyky ako sú bozky, spontánne objatia či chytenie za ruku. Ak cítite, že sa im partner vyhýba, porozprávajte sa o tom, aby ste ešte včas vzkriesili vo vzťahu iskru.

Emócia, ktorá vo vzťahu prevláda je hnev
Vzťah je plný emotívneho prežívania. Dôležité je, ktorá emócia vo vzťahu prevláda. Pokiaľ sa váš vzťah dostane do fázy, že v ňom prevláda hnev, kvôli čomu je jeden z vás podráždený a nevľúdny, je najvyšší čas zaradiť spiatočku. V prípade, že budete pokračovať v nastolenom trende, dorazíte na koniec slepej uličky veľmi skoro.

Neexistuje žiadna diskusia, len argumentácia
Prijatie rozdielov v názoroch je znakom zrelosti a schopnosti akceptácie. Vo vzťahu vždy budú rozdiely. Obaja máte rozdielne povahy, skúsenosti či náhľady na svet. Ak o nich nebudete diskutovať, ale vaša komunikácia sa zvezie na nekonečné argumentácie toho, kto má pravdu a kto sa mýli, vo vašom vzťahu veľmi rýchlo zaveje červená vlajka.

Chcete tráviť viac času od seba ako spolu
Vyvážený vzťah potrebuje oboje. Spoločne strávený čas, ale aj to, aby každý z vás trávil čas pri svojich koníčkoch a sám so sebou. Pokiaľ začne prevládať vzájomné vyhýbanie sa, ak budete cítiť, že nemáte chuť tráviť čas so svojím partnerom, je to začiatok konca.

TÝCHTO 9 vecí je signálom slepej uličky vo vašom vzťahu! Našli ste sa v nich? POZOR na to!

Ak jeden z vás manipuluje
Jedným z najjasnejších signálov slepej vzťahovej uličky je, ak minimálne jeden z vás sa snaží manipulovať tým druhým. Ak nie je voči nemu úprimný, ale zavádza, klame, vymýšľa si a manipulatívnymi technikami sa ho snaží udržať vo vzťahu, pričom on sám si žije dvojaký život. Toto je podľa nášho názoru vážny problém.

Ak váš partner nechce, aby ste sa stali súčasťou jeho života
Nedáva vám lásku, nezdieľate jeho život, necítite sa milovaná. Máte stále väčší pocit, že váš partner nie je nadšený, že vás má začleniť do svojho života. Prestali ste mať prehľad o tom, s kým sa stýka, kto sú jeho známi, neinformuje vás o svojej práci, o tom, čo ho trápi, čím vlastne žije. Slepá ulička ako hrom!

Nebudujete si spoločnú budúcnosť
Základným predpokladom spokojnosti vo vzťahu je mať spoločnú víziu. Presvedčenie o tom, že obaja máte podobnú životnú filozofiu a túžbu napĺňať rovnaké životné hodnoty je primárne. Ak sa však míňate v hodnotách, vaše životné ciele sú odlišné, a tým pádom nedokážete mať víziu spoločnej budúcnosti, blížite sa k tmavému tunelu, na konci ktorého je slepá ulička. Žiť vo vzťahu, v ktorom neťaháte za rovnaký koniec povrazu je nesmierne náročné.

Ak jeden z vás nechce pracovať na vzťahových problémoch
Problémy vo vzťahu sú bežné. Každý pár sa z času na čas ocitne pred problémom, ktorý vyžaduje nasadenie a ochotu partnerov ho vyriešiť. Váš vzťah má veľký problém v prípade, že ste jediná, ktorej na tom záleží a jediná, ktorá chápe, že na veciach musíte pracovať. Ak partner odmieta návštevu odborníka, odmieta komunikáciu o problémoch a žije v presvedčení, že chyba je iba na vašej strane, bohužiaľ, ocitli ste sa v slepej uličke.


Autor: Radomír
Zdroj foto: Pixabay

#WANDASK