"Ženy nevedia, čo chcú," hovorievajú často muži. Príčinnou tejto obľúbenej mužskej vety býva väčšinou neznalosť nežného pohlavia. Muži totiž nevedia, že ich drahé hovoria nepriamou rečou a ich náladovosť spôsobuje striedanie hladiny ženských hormónov. Ich partnerky sa tak pre nich stávajú bezdôvodne protivné, mrzuté, nervózne, alebo zase milé, nežné, veselé a roztúžené. A páni márne hľadajú príčinu vo svojom správaní, ktorá spôsobila zmenu nálady ich partnerky, a ako logické vysvetlenie sa teda ponúka vyššie uvedený mužský slogan.

Ženy nevedia, čo chcú

I napriek uvedenému alibi vysvetľujúcemu zmeny ženských nálad dávajú niektoré prípady ženského správania pánom tvorstva za pravdu. Niektoré ženy naozaj nevedia, čo chcú. Presnejšie povedané - vedia, čo chcú, ale chcú od mužov nemožné. Žiadajú od nich činy a city odporujúce zákonom matky prírody. A mamička má vždy pravdu a pravda mocnej matky prírody sa nedá spochybniť, dá sa len rešpektovať.

Niektoré slečny túžia po charizmatickom, spoločenskom, zábavnom a múdrom partnerovi, ktorí by ich neustále niečím novým prekvapoval, aby sa s ním nenudili. Skrátka taký zábavný, sympatický výmyselník. Žiadny dobrý domáci majster so zmyslom pre rodinu, s tým by sa unudili k smrti. Niekedy dokonca túžia, aby im ho ostatné ženy závideli. A od charizmatického, zábavného výmyselníka, najlepšie dobre situovaného s atraktívnym zamestnaním očakávajú, že obdiv iných žien ho nechá chladného a roztúženými pohľadmi bude hltať len svoju drahú. Túto neprirodzenú ženskú túžbu odporujúcu zákonom prírody a reálnej logike môže splniť len rozprávkový princ. Veď ani krásavice obletované húfom ctiteľov nedokážu také zázraky, ktoré naivky žiadajú od charizmatických výmyselníkov.

Charizmatický, zábavný, dobre situovaný muž, ktorého obletuje húf ctiteliek, by musel byť hluchý, slepý a impotentný, aby ich ignoroval. Pravda, zamilovanosť môže spôsobiť slepotu, hluchotu i impotenciu k ostatným ženám, ale tá trvá asi 3 až 12 mesiacov. Potom začne postihnutý zase znova vidieť, počuť a jeho impotencia začne reagovať na zvodné lákadlá z húfu jeho ctiteliek. A potom sa naivka diví, keď jej výmyselník neposlúcha a flirtuje s inými.

"Má čo chcela," povedala by múdra ľudová skúsenosť, znalá zákonov prírody. Lenže ona chcela niečo iné. Chcela znásilniť zákony matky prírody a zmeniť tak prirodzenú realitu na ilúziu rozprávky. Avšak matka príroda má vždy navrch, a tak sa naivka tvárou v tvár realite cíti ako Šípková Ruženka, ktorá sa prebudila z krásneho sna.

Ďalšiu nelogickú ženskú túžbu predstavuje horúca láska rozvedeného muža - otca. Jeho drahá od neho očakáva, že jeho srdce bude patriť len jej. Napriek tomu sa navonok tvári, akoby otcovskú lásku rešpektovala, vadí jej, keď čas, ktorý by mohol tráviť s ňou, trávi so svojimi deťmi, alebo keď s nimi musí spoločne stráviť víkend. Žiarli na ne, pretože by svojho drahého chcela mať len pre seba.

Ona si neuvedomuje, ako by sa cítila na mieste jeho detí. Určite by chcela otecka tiež len pre seba a naopak by žiarlila na jeho novú partnerku.

Nie je pravda, že niektoré ženy nevedia, čo chcú. Ony vedia, čo chcú, ale neuvedomujú si realitu. Pokiaľ chcú charizmatického, zábavného dobre situovaného výmyselníka, ktorého obdivujú i ostatné dámy, musia si uvedomiť, že výmyselník vymýšľa a jeho temperament len ťažko odoláva pokušeniu. Pokiaľ si začnú s otcom detí, budú sa musieť o jeho srdce s nimi deliť.