Zázračná bielkovina menom kolagén: 5 faktov, ktoré ste o ňom nevedeli

Zázračná bielkovina menom kolagén: 5 faktov, ktoré ste o ňom nevedeli

O kolagéne sa toho popísalo už veľa. Prečo je ale pre nás taký dôležitý a odkiaľ sa vlastne vzal? Prečítajte si 5 zaujímavých faktov, ktoré ste o kolagéne možno nevedeli.

1. Základná stavebná bielkovina
Kolagén je prirodzenou súčasťou ľudského tela. Je najdôležitejšou stavebnou bielkovinou. Predstavuje 30% všetkých bielkovín v tele a tvorí až 70% sušiny kĺbových chrupaviek. Je zodpovedný za hydratáciu, pružnosť a pevnosť pokožky. Nachádza sa aj v zuboch, telesných orgánoch, cievach, rohovke, atď.  V skutočnosti existuje až 27 typov kolagénov, ktoré nájdeme v rôznych tkanivách a štruktúrach organizmu.

2. S vekom ho strácame
Zhruba do 25. roku života si naše telo bez problémov vyprodukuje toľko kolagénu, koľko potrebuje. Potom sa však postupne jeho produkcia znižuje, každoročne asi o 1,5%, a po 45-ke sa už netvorí takmer vôbec. Nedostatok kolagénu sa prejavuje starnutím, to znamená celkové oslabenie pohybového aparátu, tvorba vrások a zhoršenie kvality vlasov a nechtov.


3. Pomáha viac, ako by ste čakali
Kolagén hrá dôležitú úlohu v tom, ako vyzeráme a ako sa cítime. Jeho úžasnou vlastnosťou je, že putuje presne tam, kde ho telo potrebuje najviac. Pri akých problémoch vám pomôže? Priaznivo pôsobí proti pigmentovým škvrnám, pomáha vyhladiť drobné vrásky, spevňuje nechty aj vlasy, dokáže podporiť ústup celulitídy a pomáha ženám zregenerovať po ťažkom období tehotenstva a dojčenia.

4. Najúčinnejšie pôsobí zvnútra
Kolagén nájdete v rôznych formách. Najideálnejšie je dodať ho telu zvnútra v takej forme, aby ho telo dokázalo čo najlepšie využiť. Kolagén sa nachádza aj v niektorých potravinách, napríklad v tučných rybách, červenej zelenine a ovocí, v semienkach a orechoch, alebo v huspenine, ktorú by ste však museli mať v jedálničku pravidelne. Ďalšou možnosťou je siahnuť po koncentrovanom výživovom doplnku.

5. Vyberte si bio-aktívny kolagén
Ak ste sa rozhodli pomôcť svojmu telu kolagénom, zorientovať sa medzi výživovými doplnkami bude ťažké. Určite však vyberajte podľa zloženia. Najúčinnejší je bio-aktívny kolagén, pretože ten je najviac podobný ľudskému kolagénu. Ideálna je forma hydrolyzovaného prášku, ktorý rozpustíte vo vode a vypijete.Takýto kolagén je živý a má zachovanú biologickú štruktúru. Všetky tieto vlastnosti spĺňa Inca Collagen, 100% prírodný morský kolagén bez prísad.

Inca Collagen nájdete v každej dobrej lekárni alebo na www.incacollagen.sk.

Platená reklama


Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac