Žena mesiac plankovala: TAKTO sa jej zmenil život

Žena mesiac plankovala: TAKTO sa jej zmenil život
Plank je úžasné cvičenie. Môžete ho robiť ráno, večer, popoludní. Nič k nemu nepotrebujete a keď ho budete trénovať dostatočne dlho, zmení vám nielen postavu, ale aj život. Dôkazom je Kara Cutruzzula, ktorá si vyskúšala 30 dní plankovania a výsledky prekonali očakávania.

Sila planku
Plank je ako ostatné cvičenia. Je super, ak si ho doprajete aj sporadicky. No, najlepší efekt má, ak sa vykonáva dlhodobo a denne. Občas sa nechce, občas to bolí, občas je nepríjemný, ale je potrebné sa prekonať a dať to. Za 30 dní z vás plankovanie spraví nového človeka. Skúste si zaradiť plank na presnú hodinu dňa a presne fixný termín vám tak dovolí sa mu venovať ako rutine.

Chcete mať krajšiu postavu? Úplne stačí, ak prestanete robiť TÚTO jednu vec

Začiatky bolia
Ani Kara nebola ženou, čo si išla svoje počas celej tridsaťdňovej výzvy. Trápila sa, potila, hypnotizovala stopky na mobile. Rozhodla sa však vytrvať. Po prvom týždni sa čas strávený v pozícii predlžoval a telo si začínalo zvykať. Ešte sa neprejavovali žiadne zmeny, ale prežiť plank bolo ľahšie a ľahšie. Na konci týždňa zvládla Kara viacero druhov plankov a spolu tak bez problémov preplankovala v rôznych variáciách päť minút.

Schudla viac ako 30 kíl: Neuveríte, ale jedla oveľa viac

Nie vždy to vyšlo
Prišli starosti, veľa práce, menštruácia, ani Kare sa nepodarilo robiť plank každý deň. Priznala, že najťažším bol druhý týždeň. Kedy svaly začínali protestovať. Myseľ sa bránila, nechcelo sa jej robiť monotematické cvičenia stále dookola, ale odhodlanie bolo prvoradé. Prekonať sa a ísť za svojím cieľom. Kara už v prvej polovici výzvy zistila, že najviac v živote človeka brzdí spraviť rozhodnutie a akciu. A tak neprestala. Vytrvala.

Chcete zadok ako J.Lo? Vieme presne, čo musíte urobiť

Po troch týždňoch silnejšia
Kara tvrdí, že je potrebné prekonať fázu, keď sa prakticky nič nedeje, iba trpíte. Tu nepomôže nič, len sila vôle a oddanosť, až otrocké presvedčenie, že to dokážete. Už v treťom týždni však začala pociťovať prílev sily. Telo pozitívne reagovalo. Bola pevnejšia, silnejšia, ohybnejšia, plank prestal byť nudnou výzvou, ale začínal sa meniť na niečo, čo skutočne funguje.

Ideálne cviky na letné ráno: 3x čo cvičiť, aby ste boli fit celý deň

Úspech sa dostavil
Trvalo to tridsať dní a nebol to len telesný zápas. Práve naopak. Svaly začali podľa Kary pracovať celkom rýchlo. Psychika sa prispôsobovala pomalšie. Po tridsiatich dňoch však prišla na niekoľko zmien. Nestala sa z nej majsterka sveta v plankovaní a nemala ani na brušku tehličky. Bola však pevnejšia, ohybnejšia, mala viac energie. Najmä po rannom planku. Ako priznáva, naučila sa, že vyjsť z komfortnej zóny jej uľahčuje a mení život. Má silnejšie bicepsy, chrbát aj torzo tela. To je odmena. A ako hovorí, výzvy prijíma aj naďalej. A už sa ich nebojí.

Autor: Marcos
Zdroj foto: Shutterstock


SUPER TEST! Ako vás vníma vaše okolie? Odpoveď vás určite prekvapí!
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac