Zisťovali sme: Dá sa menštruácia vyvolať skôr?

Zisťovali sme: Dá sa menštruácia vyvolať skôr?
Poznáme to všetky. Niekedy alebo skôr väčšinou má naša menštruácia to najhoršie načasovanie. Keď ideme na dovolenku, keď sa lámu ľady s našou novou známosťou, keď prichádza termín nášho dlho očakávaného wellness víkendu, keď sa koná večierok, na ktorý si plánujeme obliecť tie bledé vypasované šaty. Jednoducho, prichádza vždy vtedy, keď je to najmenej vhodné. Čo s tým? Dá sa posunúť?

Posuňte si ju
O tom, či môžete s termínom menštruácie manipulovať existujú rôzne dohady. Niektoré zaručené tipy tvrdia, že dokážu urýchliť jej začiatok, iné pravdy to zas vyvracajú. Recepty starej matere sa búchajú do pŕs, že menzes vyvolajú skôr, odborníci si ťukajú do čela, že také niečo je absolútne nemožné. Z vedeckého hľadiska žiadna prirodzená cesta, či prírodné prostriedky nedokážu regulovať začiatok krvácania.

Baby, zbystrite pozornosť! 8 vecí, ktoré ste o svojej vagíne netušili

Nemeňte prírodu
Menštruačný cyklus má svoje opodstatnenie a nemalo by sa do jeho priebehu zasahovať. Jeho dĺžka môže byť od 24 do 38 dní, všetko v tomto rozpätí je celkom normálne a zdravé. Ak náhodou štrajkuje a je vylúčené tehotenstvo, príčina môže byť v náhlej zmene životného štýlu. Meškanie, či vynechanie menštruácie môžu vyvolať drastické diéty, psychický alebo fyzický šok, extrémna vyčerpanosť, úraz, choroba, prechladnutie pohlavných orgánov, či prítomnosť infekcie. Samozrejme, zmeny nastávajú i s nastupujúcou menopauzou.

Podivný zápach "tam dole": 7x čo za tým môže byť

Prírodné zázraky
Sú situácie, keď by sme si priali iba pre ten jedenkrát zmeniť prirodzené procesy v tele a krvácanie privolať skôr. Dá sa to? Zástancovia jemných a prírodných prostriedkov tvrdia, že áno. Pomôžu vysoké dávky vitamínu C alebo aspirínu. Treba aplikovať pár dní pred želaným začiatkom svojich dní a máte to. Aspoň tak tvrdia rady na nete. Ak nechcete chémiu, môžete to skúsiť čisto prírodnou cestou. Dávajte si vo zvýšenej miere zázvor alebo kurkumu. Vyrieši to vraj, aj pitie petržlenového čaju. Mali by ste sa ním zrejme nadájať od rána do večera. Úspech sľubujú i rôzne formy meditácie, či relaxačné techniky. Stačí ich nasmerovať do správnej oblasti a menštruácia je tu coby dub. Ešte príjemnejšou metódou privolania môže byť horúci až vriaci kúpeľ. A strop medzi privolávačmi je určite sex. Údajne má takú moc, že blížiacu sa menštruáciu zariadi pre vás skôr. Možno je to prekrvením v oblasti podbrušia, možno aktivitou pohlavných orgánov, možno samotným aktom.

Orgazmus počas menštruácie: Odpadnete, v čom je iný!

Poďme na to medikamentózne
Niekto skrátka na byliny a iné šarlatánstva neverí. Pre tie tu existuje forma hormonálnych tabletiek, ktoré krvácanie vyvolávajú. Má to však jeden háčik, predpisuje ich gynekológ iba vo výnimočných a veľmi špecifických prípadoch. Ide o situácie, kedy z vážnych zdravotných dôvodov po dlhšiu dobu menštruácia absentuje alebo sa u pacientky vyskytujú iné problémy, ktoré s vynechávaním súvisia. A je tu ešte jedna nádej, ako môžete do vášho cyklu umelo zasiahnuť. V prípade, že užívate hormonálnu antikoncepciu, jednoducho ju pre tento účel v strede balenia vysaďte a menštruácia by sa, teoreticky, mala dostaviť skôr. Je však výlučne na vás, ako ďaleko ste ochotná zájsť a aké riziko pre posúvanie svojich dní podstúpite.

Autor: Lexy
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Aké životné motto sa ku mne naozaj hodí?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac