Znásilnenie orálnym sexom? Neuveríte, ale fakt sa to stalo...

Znásilnenie orálnym sexom? Neuveríte, ale fakt sa to stalo...
Nie, znásilnenie naozaj nemusí byť len o tom, že vás niekto prepadne na ulici a strčí vám penis do vagíny. V mnohých prípadoch prebieha oveľa sofistikovanejším spôsobom. Až tak, že si to uvedomíte až s odstupom. Ide vlastne o zneužitie ženskej bezbrannosti. Niektorí ľudia využijú v rámci znásilnenia orálny sex, aby svoj čin mohli ospravedlniť a tvrdiť, že sa nejednalo o znásilnenie v pravom slova zmysle.

Spermie neslúžia len na počatie: Znižujú aj riziko...

Prečo si sa nebránila?
Moment znásilnenia prináša so sebou šok a neschopnosť reagovať. A čo je podstatnejšie, obrana vo chvíli znásilnenia so sebou prináša ešte väčší risk - je iné byť znásilnená a je iné byť znásilnená a následne aj zavraždená. Predstavte si, že existujú dokonca prípady, kedy súd zhodnotil, že žena nemohla byť znásilnená, pretože daný muž by jej nedokázal vyzliecť džínsy, ak by mu pri tom nepomohla. Zvrátené, však? Nikto však nemôže dokázať, že on nepoužil osvedčenú frázu násilníkov „urob to, lebo ťa zabijem".

Predstavy chlapa o prvom sexe: TAKTO mu ulahodíte

Mohlo to byť aj horšie
Presne to si hovorí väčšina znásilnených žien. Áno, mohlo to byť horšie, ale doživotnú traumu to nevylieči. Násilné strkanie penisu do úst možno nebolí tak ako do vagíny, no pokiaľ sa čosi také deje pod hrozbou alebo bez vedomia danej osoby (ak pod vplyvom alkoholu či omamných látok), stále ide o znásilnenie v pravom slova zmysle. A nikto nemá právo to tvrdiť či zľahčovať. Aj násilný orálny sex môže byť dôsledkom nechuti k sexuálnemu aktu do konca života. Keď raz nie, tak nie!

Autor: Lucia
Zdroj foto: Shutterstock


SUPER TEST! Ako vás vníma vaše okolie? Odpoveď vás určite prekvapí!
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac