Poznáte to, chcete si pridať do profilu na sociálnej sieti peknú fotku, na ktorej budete ozajstná kočka, no darmo – z tridsiatich fotiek sa vydaria maximálne dve. Vyhýbate sa radšej aj spoločným fotkám na všetkých oslavách, pretože výsledok je odstrašujúci. Skrátka, zdá sa vám, že nie ste fotogenická. Zákon schválnosti alebo sa len jednoducho neviete správne nastylovať?

Ako vyzerať na fotkách fakt dobre (FOTO)

Kamarátka Barbora je krásna baba, no ak by ste ju zbadali na fotkách, od smiechu vám až zabehne. Dokonca sa na nej smiali aj colníci, keď ukazovala pas, a to hovorí za všetko. Jej jediný problém je, že nielenže je vyslovene nefotogenická, ale ešte sa aj na fotkách čudne tvári. Odkedy ale chodí s fotografom, na skoro všetkých fotkách je kočka – naučila sa, ako zapózovať. Osvojme si pár trikov od nej aj my:

Pozor na (b)lesk
Vždy keď môžete, odfoťte sa bez blesku. Inak budete vyzerať na fotke príliš umelo, zdôrazní sa každá vráska, vyrážka, či lesklé čelo. Pred fotením odsajte z t-zóny mastnotu a pleť prepudrujte.

Žiadna dvojitá brada
Zdá sa, že tá nás všetkých spája, teda, skoro všetkých. S dvojitou bradou dokonca na fotkách bojujú aj tí, ktorí ju v reáli nemajú. Preto pred fotením sa vystrite a hlavu mierne otočte do strany. Tvár sa bude zdať štíhlejšia. Tento trik zaberá aj vtedy, ak skúšate fotky zozadu, pričom sa na fotografa len cez plece obzriete. Všimnite si, že to isté robia aj hviezdy červených kobercov.

Ako vyzerať na fotkách fakt dobre (FOTO)
Tie správne farby
Viete, že vám pristane tyrkysová? Oblečte si ju aj pri fotení. Farby, ktoré vám pristanú v reáli, obvykle ešte viac vyniknú na fotke. Vidíte, že pri tej správnej farbe krajšie ukážu oči, pleť alebo odtieň vlasov. Naopak, nič nehovoriace farby ako béžová, svetloružová a pod. zvyknú zanikať pri farbe pleti.

Na čase záleží
Fotografi radia brať pri fotení aj ohľad na čas. Najlepšie je skoré ráno a neskoršie  popoludnie, ktoré vydáva mäkké svetlo. Dobre budete vyzerať aj na fotkách pri zamračenej oblohe. 

Verte zrkadlu a priateľom
Mnohé celebrity majú naučené pózy zo zrkadla. Vedia, kedy vyzerajú dobre, čo im pristane, ako sa majú usmievať a tváriť. Preto nie je odveci si vyskúšať, čo vám svedčí – široký alebo jemný úsmev, podvihnutie obočia alebo pohľad zboku, sama uvidíte, kedy vyzeráte najlepšie. Ak sa chystáte spraviť si fotky sama s automatickým spúšťačom, postavte si vedľa fotoaparátu zrkadlo a dívajte sa, ako pôsobíte. Niekedy to naozaj pomôže. Nezubte sa však prisilno, nič nie je horšie ako umelé, kŕčovité úsmevy. Dobrá priateľka alebo partner vám ale radi nájdu fotky, na ktorých vyzeráte perfektne.

Tip: Nie ste veľmi fotogenická? Nie ste v tom sama, stačí sa pozrieť na tie najhoršie celebritné fotky v našej galérii.

Autor: Astrid