Tento člen kráľovskej rodiny je už tretí, ktorému bol počas minulého roka diagnostikovaný koronavírus. Najprv to bol princ Charles, ktorý bol dlhší čas v izolácii, neskôr španielska princezná pochádzajúca z Bourbon-Parma, ktorá nákaze nakoniec podľahla.

The Cheltenham Festival - Ladies Day
Zdroj: Danny E. Martindale

Koronavírus začal sužovať kráľovské kruhy takmer od samého začiatku. Najskôr sa prejavili obavy o samotnú kráľovnú Alžbetu II., ktorá má už predsa len svoj vek a je na mieste, že sa o ňu v týchto dňoch lekári nepretržite starajú a pozorujú jej zdravotný stav.

Rovnako tak však aj zdravotný stav princa Charlesa, u ktorého bol počas minulého roka potvrdený pozitívny test na vírus, čo tiež nebolo veľmi dobré, pretože má už 71-rokov a patrí tak k rizikovej skupine obyvateľstva.

Našťastie bol však priebeh choroby  v jeho prípade len veľmi mierny, a tak ho po niekoľkých dňoch pustili späť domov k manželke Camille, ktorá s ním tiež prichádzala do kontaktu, no našťastie nebola pozitívne testovaná.

Síce sa z toho Camilla tešila, no len veľmi krátko, pretože aj keď jej terajšieho manžela Charlesa prepustili z karantény zdravého, jej exmanžel, 80-ročný Andrew Parker Bowles, bol v tom čase tiež pozitívny na koronavírus. Obaja tvorili pár dlhých dvadsaťdva rokov, rozviedli sa v roku 1995, a o desať rokov neskôr si vzala princa Charlesa. Ten s Camillou zosnulú princeznú Dianu roky podvádzal.

Čo bol však problém, britský denník Telegraph prišiel so správou, že Andrew Parker Bowles bol začiatkom apríla minulého roka na dostihoch v Cheltenhame, kde sa vyskytovali v tom čase desiatky tisíc ľudí!

Aj keď „inkubačná“ doba nákazy už odvtedy uplynula, nie je jasné, koľko ľudí s ním vtedy skutočnosti prišlo do kontaktu alebo od koho sa mohol nakaziť práve on. A stovky ďalších účastníkov tejto akcie vraj odvtedy zaznamenali príznaky zodpovedajúce vírusu...

Otvorte si našu galériu, kde nájdete jeho fotografie...

Apelujeme preto na to, aby ste si dávali pozor na svoje zdravie aj vy a nechodili na miesta, kde sa vysktujú ľudia. Udržiavajte sa zdraví a radšej zostaňte doma, v bezpečí.