Herečka a speváčka Nela Pocisková (30) sa po dvoch rokoch dostala na vytúženú dovolenku a prezradila nám, že more ju robí najšťastnejšou na svete. S dvojnásobnou maminou sme sa rozprávali aj o projektoch, na ktorých momentálne pracuje a čo robí pre to, aby mala takú skvelú postavu. Viac sa dozviete v exkluzívnom rozhovore pre wanda.sk!

Ahoj Nela, začnime úplne jednoduchou otázkou ako sa máš?  
Som nesmierne šťastná a vďačná za to, že sa nám po dvoch rokoch podarilo ísť k moru. Som milovník mora a neviem, či existuje niečo, čo je pre mňa viac. Čo sa týka relaxu, atrakcii alebo nejakých zážitkov víťazí u mňa more. Čiže nič viac nepotrebujem ku šťastiu.  

Tešia sa aj detičky, že sú pri mori? 
Naše deti nerozprávali dva roky nič iné len to, že chcú ísť na pláž hrať sa s pieskom. Takže aj za nich som nesmierne šťastná, že ho môžu vidieť. Ďakujem za to aj tomu hore. Užívame si to naplno. Vieme, že sú povolania, ktoré nemôžu ísť k moru. Ani my sme nešli, kým sa nedalo. Dva roky sme mali zarezervovanú destináciu aj konkrétne miesto, takže keď sa trochu uvoľnili opatrenia sme si povedali, že ideme do toho. 

Hovoríš, že ste dva roky neboli pri mori. Kvôli pandémii alebo niečomu inému? 
Snažili sme sa byť zodpovední a stále aj sme, lebo sme zaočkovaní. Cez pandémiu sme fakt nevytiahli päty z domu. 

Išli ste vo štvorici alebo aj s niekým iným?  
Sme tu vo štvorici plus ďalší rodinní príslušníci, čiže taká väčšia rodina sme tu spolu.

Plánujete cez leto ešte nejakú inú dovolenku? 
Myslím si, že už to nestihneme. Možno ešte na pár dní vybehneme v rámci Slovenska, napríklad do Tatier za našimi priateľmi, ale určite za hranice už do konca leta nestihneme ísť. Ja budem od augusta natáčať seriál, Filip zas začína pracovať v divadle, takže sme obaja pracovne vyťažení.  

Ako ste zvládli niekoľkomesačný lockdown? 
Úprimne povedané, pre mňa nebol lockdown nejakou extrémnou zmenou, pretože som bola štyri roky na materskej s deťmi. Takže som nepociťovala nejakú zmenu. Filip ale pociťoval, pretože je veľmi spoločenský typ. Bolo to strašne náročné obdobie pre všetkých, ale my sme sa fakt snažili využiť čas na to, aby sme boli spolu. Najviac sa, samozrejme, tešili deti (smiech).  

Takže ste sa nenudili. 
Nie, Filip nám stále vymýšľal nejaké výlety. On je veľmi akčný a spoločenský, takže stále sme niekde chodili. Potom som dokonca už musela povedať, že stačilo a nikam nejdem. Chodili sme veľa do lesa, na samotu, vyhýbali sme sa miestam, kde je veľa ľudí. A vlastne ja pri dvoch deťoch slovo nuda ani nemám v slovnej zásobe. 

Nebol to pre vás šok, že zrazu ste všetci štyria boli doma, práce bolo menej a museli ste vymýšľať aktivity? 
Trošku sme sa na začiatku museli zohrať. Neboli sme zvyknutí na to, že sme tak veľa spolu, takže trvalo to istý čas. Boli sme, samozrejme, aj vystrašení a nervózni z toho, čo nás čaká. Myslím duševne, pracovne aj morálne. Akokoľvek. Myslím si, že to nie je ľahká doba pre nikoho. Filip už veľmi túžil po tom, aby si mohol ísť niekam posedieť s priateľmi. Ja si vystačím aj sama so sebou alebo s dobrou knihou. 

Podpísala sa korona nejak na vašich životoch? 
Určite áno. Bol a aj je to obrovský zásah do našich životov. Pre celú planétu je to taký vztýčený prst, že by sme si mali viac vážiť všetko okolo nás, ako jeme, ako fungujeme, pracujeme aj rozmýšľame. Myslím, že sme si viac vstúpili do svedomia a prehodnotili sme všetko v našich životoch. Utriedili sme si priority. Nejeden môj rodinný príslušník túto chorobu prekonal, takže viem, čo to všetko obnáša a viem, že to nie je len nejaká chrípka.  

Zverejnila si fotku v plavkách, o ktorej písali mnohé médiá. Máš totiž úžasnú postavu. Ako to robíš?  
Ďakujem za tento kompliment (smiech). Ale to je len do pol pása! Musím sa priznať, že to mám tak trošku dispozične. Hore som chudá, ale dole už nie. No celý život sa hýbem. Na materskej mi pohyb nesmierne chýba a vždy keď sa dá, idem si zabehať, ale nie je to nič pravidelné. Strašne rada by som tancovala každý deň, ale nestíham. Keď som bola malá, tak som robila osem rokov karate a telo si to podľa mňa pamätá a potom mu už stačí veľmi málo. Po karate som zas chodila dlhé roky na tanec, potom som tancovala v divadle, takže ja som vkuse v pohybe. Do posilňovne však nechodím. To neznášam a ani nevládzem. Takže kde tu si idem zabehať a to je tak všetko. Takže povedala by som, že je to svalová pamäť. 

Nela Pocisková predviedla na dovolenke krásne vyšportované bruško.
Nela Pocisková predviedla na dovolenke krásne vyšportované bruško.
Zdroj: instagram.com/pociskova.nela