Náhla smrť herca Dana Heribana šokovala celé Slovensko. Umelec skonal vo veku len 43 rokov. Už v pondelok sa začal sťažovať na neznesiteľné bolesti chrbta a v utorok v skorých ranných hodinách ho už ratovala záchranka.

Podľa informácií denníka SME, výsledky pitvy určili, že príčinou jeho skonu bola akútna disekcia aorty. Ide o náhle natrhnutie hlavnej tepny ľudského tela. Ide o tepnu, ktorá vychádza zo srdca a zásobuje krvou celý organizmus, píše PLUS JEDEN DEŇ.

Dano Heriban ako nezabudnuteľný Ďuro Brmbalík.
Dano Heriban ako nezabudnuteľný Ďuro Brmbalík.
Zdroj: TV Markíza

A hoci rozlúčka s milovaným Danom Heribanom je dnes v novej budove SND, pohreb sa konal už uplynulý víkend v kruhu najbližšej rodiny. Ako uvádza Nový Čas, pochovali ho v obci Suchá nad Parnou. Herec síce vyrastal v Trnave, neskôr sa však jeho rodina presťahovala práve do dediny, do domu po starých rodičoch, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti miestneho cintorína. ,,Spi sladko, synček drahý... Mamička a tatinko," píše sa na venci od jeho milovaných rodičov. ,,Ľúbime ťa, Kamilka, Theo, Viky, Martinko," znie odkaz od milovanej manželky.

FOTKY HROBU ZBOŽŇOVANÉHO DANA HERIBANA SI POZRITE V GALÉRII