Keď sa svet dozvedel o rozhovore Oprah s Meghan Markle a Princom Harrym týkajúcom sa ich rozhodnutia opustiť kráľovskú rodinu, mnohí z nás sa do nich vedeli vcítiť. Toxické prostredie, diskriminácia či ohováranie, s tým všetkým sa Meghan stretla. Napriek tomu, že sú členmi kráľovskej rodiny, manželia nám ukázali, prečo je dôležité nebáť sa ozvať a vybrať si vlastnú cestu v živote.

Meghan Markle
Zdroj: WPA Pool

Ako ukázať ľuďom okolo nás naše pravé ja

Bohužiaľ, nie všetci máme šťastie, že nás okolie akceptuje takých, akí sme. Často sa cítime pod tlakom ľudí, ktorí nás nútia správať sa podľa ich očakávaní. Nežijeme svoj vlastný život, ale neustále sa snažíme prispôsobiť predstavám a očakávaniam, ktoré od nás majú naši rodičia, učitelia, nadriadení, partner alebo spoločnosť. Najmä ženy sa snažia za každú cenu zapadnúť do predstáv a očakávaní iných ľudí.

Prostredie, v ktorom vyrastáme a žijeme (rodina i spoločnosť) nás učí, že ženy nemôžu byť súčasne dobré a úspešné podnikateľky a zároveň dobré matky. Ako povedala Meghan, je to veľmi skľúčujúce a vyčerpávajúce. „Vtedy viete, že sa obklopujete a napĺňate svoj život negatívnymi vecami, keď na všetko musíte používať veľa energie a na konci dňa sa aj tak cítite prázdna.“ Žena musí najprv veriť sebe samej. Musí byť presvedčená o svojej jedinečnosti a musí chcieť ukázať druhým svoje „ja“. Iba vtedy sa zbaví okov, ktoré jej priväzuje na nohy spoločnosť.