V tomto období každý z nás vymýšľa originálny darček pre svojich blízkych. Čo takto prekvapiť ich darčekovým poukazom na kurz kreslenia pravou hemisférou - nech sa presvedčia, že v každom z nás drieme Leonardo...

Zvýšte si sebavedomie, kreslite pravou hemisférou!

Vedieť kresliť už za dva dni?
Väčšina z nás v detskom veku s obľubou kreslila a maľovala. Tvorivosť bola našou každodennou súčasťou. V dospelosti sa ale akosi vytratila, no neznamená to, že by bola nepotrebná - práve naopak. Americká profesorka Betty Edwardsová, autorka metódy kreslenia pravou hemisférou tvrdí, že schopnosť kresliť máme vrodenú - ide o samozrejmú činnosť ako písanie a čítanie. Táto metóda však nie je iba o kreslení, prostredníctvom nej dochádza k prebudeniu kreativity a tá sa nám zíde mnohých oblastiach života. V čom je tajomstvo kreslenia pravou hemisférou, vysvetľuje výtvarníčka Pawla Šoltisová z Ateliéru Amulet, ktorý organizuje kurzy kreativity vo viacerých mestách na Slovensku.

Čo znamená kresliť mozgom?
Nepredstavujte si žiadnu akrobaciu či stoj na hlave - väčšinu času kreslíme v sede s ceruzkou v ruke. Na pravú mozgovú hemisféru sa naladíme pomocou jednoduchých cvičení, postupne sa zbavujeme obáv, že to nezvládneme. Každý dostane potrebné informácie a dostatočný čas na to, aby pochopil a prakticky si vyskúšal jednotlivé postupy. Naučíme sa aj nanovo vnímať svet okolo seba. Intenzívny kurz kreslenia pravou hemisférou trvá iba dva dni, no na druhý deň ste schopní nakresliť portrét známej osobnosti podľa fotografie. Zvládne to každý, aj ten, čo prišiel s presvedčením, že je úplný antitalent a kresliť vôbec nevie.

Prečo práve pravá polovica?
Táto trochu nezvyčajná metóda kreslenia vychádza z poznatkov výskumu nášho mozgu, najmä o fungovaní jeho hemisfér. Zjednodušene sa dá povedať, že ľavá polovica mozgu riadi pravú polovicu tela a zaoberá sa zväčša logickými operáciami. Pomocou nej sme schopní písať, čítať, počítať. Je v nej aj centrum strachu a stresu. Pravá hemisféra zase riadi ľavú polovicu tela, zameriava sa na celok a je to centrum spracovania emócií. Tu sídli naša kreativita.

Harmónia je v rovnováhe
Ideálne pre každého človeka by bolo, keby obe polovice mozgu boli prepojené a fungovali rovnovážne. Naša doba je však orientovaná viac „ľavohemisférovo". Vyžaduje sa výkon, vedieme neustály súboj s časom, často sa stresujeme. Ak sa nedokážeme dostatočne uvoľniť, zostávame uväznení ľavou hemisférou a naša tvorivosť sa nemôže dostatočne rozvinúť v žiadnej oblasti.

Zvýšte si sebavedomie, kreslite pravou hemisférou!
Nájdite svoje pravé ja
Pre mnohých absolventov kurzu sa stane kreslenie relaxom a koníčkom. Navyše, získaná kreativita je na nezaplatenie. Pomáha zvládať každodenné rozhodovanie, riešenie problémov, umožňuje nestresovať sa, byť flexibilný a vynaliezavý. Intenzívny kurz je šancou zažiť pocit, že sme prekonali niečo, o čom sme boli presvedčení, že to nie je možné. A táto skúsenosť má často väčší dosah na naše sebavedomie, ako si dokážeme predstaviť...

Kurz ako originálny darček
Darčekový poukaz na niektorý z kurzov kreslenia a výtvarných techník, ktoré organizuje Ateliér Amulet, bude určite originálnym prekvapením pre vašich blízkych. A nielen to - venujete im hodnotný zážitok na celý život.

Viac sa dozviete na www.atelieramulet.sk

Platená reklama