Tentoraz nebude reč o trendoch športových odevov. Sústredíme sa skôr na materiály a strihy oblečenia, ktoré vám spríjemnia tréning čo najviac. Viete, akú výbavu by ste mali mať v športovej taške skôr, než sa pôjdete prezliecť?

FOTO: V čom sa vám bude cvičiť lepšie?

Cítite sa v ňom dobre?
Keď si vyberáte nové džínsy, zrejme vyskúšate niekoľko typov, aby ste zistili, v ktorých sa cítite najpohodlnejšie. Musia vám sedieť, keď sa zohýbate, keď si sadnete, nesmú vás odierať, tlačiť, ani byť príliš tesné. A tiež nie príliš dlhé, pretože si na ne zrejme nechcete pravidelne stúpať a riskovať úraz. Športové oblečenie by ste si mali vyberať podobne. Najdôležitejšie je, aby vám dokonale sedelo. A samozrejme, malo by vám aj pristať, pretože každá žena chce vyzerať aj pri športovaní príťažlivo a sebavedome. Ak vieme, že nám odev pristane, na cvičenie sa tešíme iste viac ako keby sme ho mali stráviť v neforemných teplákoch a vyťahanom tričku.

FOTO: V čom sa vám bude cvičiť lepšie?
Pokiaľ ste športový typ a športujete pravidelne, už ste si zrejme zvykli na konkrétnu značku, materiál a typ oblečenia. No ak ste sa práve rozhodli začať s tréningom a rysovaním postavy, pokúsime sa vám poradiť ako si vybrať správne oblečenie, aby ste sa v ňom nielen páčili sama sebe, ale najmä aby bolo funkčné a pohodlné.

Ideálna bielizeň
Sexi bielizeň vám bude pri športe skôr prekážať a po dvadsiatich minútach na bežiacom páse vás sotva bude hriať myšlienka na to, ako zvodne vyzeráte pod úborom. Investujte do kvalitnej, pohodlnej bielizne – športovej podprsenky a bavlnených nohavičiek s obsahom lycry. Mnohé tričká a športové topy sú bezšvové so všitou podprsenkou, a starosť o bielizeň tak odpadá. Tričká by ale mali odvádzať vlhkosť, aby ste sa pri cvičení cítili príjemne sucho.

    Oblečenie vám nesmie byť tesné, úzke a nesmie vás sťahovať či zarezávať sa.
    Pokiaľ behávate a športujete v posilňovni, vyvarujte sa aj príliš voľných rukávov a nohavíc, ktoré sa ľahko zamotajú a neraz stoja za úrazmi.
    Odev musí byť ľahký a vzdušný, z príjemného materiálu, napr. climacool. Pokožka musí dýchať.
    Dôležitá je aj dobrá absorpcia potu, hľadajte preto odevy z materiálov, ktoré toto dokážu zabezpečiť.

Pozor na obuv
Jej výber je najdôležitejší spomedzi všetkých častí športového oblečenia. Obuv si vyberajte zásadne podľa športu, ktorému sa venujete, nebojte sa skúšať nové odľahčené modely, prípadne si nechať poradiť od školeného personálu v obchode či v posilňovni. Na beh si vyberajte tenisky s funkciou tlmenia nárazov, ktoré sa ale tiež musia dokonale prispôsobiť vašim nohám. Šľapky a treková obuv do fitnescentra nie je vhodná, pretože vám cvičenie nezjednoduší, skôr naopak.

FOTO: V čom sa vám bude cvičiť lepšie?
Rozmaznajte sa v bratislavskom fitnescentre Factory Pro. Práve teraz máte šancu vyhrať dve poukážky v hodnote 66,39 EUR (2000 SK), ktoré vám umožnia dokonale zrelaxovať a zašportovať si.

Jedna z poukážok je určená šťastnej výherkyni, ktorá pozorne číta Wanda.sk a správne odpovie na súťažnú otázku TU.

To však nie je všetko - druhú poukážku venujeme jednej z verných fanúšičiek na Facebooku. Pridajte si Wandu medzi obľúbené stránky a možno práve vy si onedlho budete užívať skvelé služby v bratislavskom Factory Pro.